AR Tarım petrol arayacak

Borsa İstanbul’da hisseleri işlem gören AR Tarım Organik Gıda’nın %99,9 iştiraki olan "ARP Petrol Arama Üretim Sondaj A.Ş.", Nusaybin ve Midyat bölgesinde petrol arama faaliyetleri öncesi sahada sismik ve fizibilite çalışmalarına başlıyor.

Giriş Tarihi: 1.8.2013 15:15
Petrol İşleri Genel Müdürlüğü'nün (PİGM) AR/APS/5116 hak sıra numarası ile verdiği petrol arama ruhsatına istinaden ARP Petrol, arama faaliyetleri için hazırlıklara başladı. Türkiye'nin petrol yataklarının bulunduğu Nusaybin ve Midyat sınırları içinde yer alan 50 bin hektar üzerinde yürütülecek faaliyetler için sondaj ve operasyon müdürlüğüne Ali Işınak, sismik ve diğer dataların yeniden yorumlanması içinde sismik veri toplama ve veri işleme koordinatörlüğüne Ali İhsan Güray ve Levent Akçaylar getirildi.

Göreve başlayan ekip dünya çapında bir çok projede görev yapmış ve sektörde bilinen isimler arasında yer almaktadırlar. Işınak, Azerbaycan Bakü petrol sahaları, Kanada Calgary gaz ve petrol sahaları, İsrail Caesaera petrol sondajı ve Türkiye'de şu an aktif olan Karadeniz gaz kuyularında sondaj mühendisi ve proje müdürü olarak görev aldı. Çalışma ekibinin yürütülecek faaliyetlerin sonucunda ARP Petrol, arama faaliyetlerine de hızla başlayacak.

AR Tarım Organik Gıda A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Şehmus Arslan, BİST'te hisselerin işlem gördüğünü halka açık bir şirket olduklarını hatırlatarak "AR Tarım yatırımcılarına, bize bugüne dek duydukları güven için teşekkür ediyorum. İlk günden beri tarım alanında yürüttüğümüz çalışmalarımıza, yurtdışından ithal edilen petrolü ülke topraklarımızda çıkarmak için harekete geçmekten gururluyuz. Umuyorum ki en kısa sürede daha iyi haberleri ülkemize vereceğiz. Ülkemizde petrol ve gaz aramaları alnında kalıcı olabilmek için çalışmalarımıza ara vermeden devam edeceğiz" dedi.

AR Tarım, Bismil Ovası'ndaki arazilerinde organik pamuk üretim faaliyetlerinin yanı sıra büyük baş hayvancılık için de harekete geçmişti. Şehmus Arslan tarım alanında çalışmalarına devam edeceklerini kaydederek şöyle devam etti: "Petrol arama faaliyetleri ülkemiz için önemli bir hizmettir. Bu alanda yapacağımız çalışmalar, tarımdaki faaliyetimizi engellemeyecektir"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
AR Tarım petrol arayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN