Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ağaoğlu'nun gireceği yeni sektör

Giriş Tarihi: 2.8.2013 14:17 Güncelleme Tarihi: 2.8.2013 22:32

Ünlü müteaahit Ali Ağoğlu'nun hedefindeki yeni projesi ortaya çıktı.

Ali Ağaoğlu için Türkiye'nin konut imparatoru desek abartmış olmayız. İstanbul'da Ağaoğlu imzasıyla sayısız konut projesine imza attı. 1954 Trabzon doğumlu Ali Ağaoğlu, aylık ekonomi dergisi Forbes Türkiye'nin En Zenginler listesinde 2.7 milyar dolar servetiyle sekizinci sırada yer alıyor. Faaliyetleri ağırlıklı olarak inşaat sektöründe. Geçen yıla kadar enerji sektöründe de faaliyet gösteriyordu, ancak enerji santrallerini 240 milyon euroya Doğan Holding'e satarak sektörden çekildi.

Para dergisinin haberine göre; Ağaoğlu şu sıralar yepyeni bir sektörün hazırlığını yapıyor.

Geçen yıl İstanbul'un en değerli arazilerinden birini Ağaoğlu ve yine İstanbul'da önemli konut projelerine imza atan DAP Yapı almıştı. İki konut firması güçlerini birleştirmişti. İki şirket Kartal'da 142 bin metrekare inşaat alanına sahip olan araziye otel, inşaat ve rezidans projesi yapacaklarını açıklamıştı. Ali Ağaoğlu ve DAP Yapı'nın sahibi Ziya Yılmaz denize sıfır bu arazide şimdi marina da yapmaya karar vermiş. İki ortak, 5 milyon TL sermaye ile Kartal Marina İşletmeleri unvanıyla yeni bir şirket kurdu. Ticaret sicil kayıtlarına göre Kartal Marina'nın yüzde 51'i Ağaoğlu'na, yüzde 49'u Ziya Yılmaz'a ait görünüyor. Onay çıkar çıkmaz arazide inşaata başlanacakmış.

Ağaoğlu'ndan bahsetmişken bir kulisi daha sizinle paylaşalım. Tarihi ve doğal güzelliklerle öne çıkan Marmara'nın incisi İznik de Ağaoğlu'nun ilgi alanına girmiş. Duyduğumuza göre yatırımcı, İznik Darka bölgesinde arazi topluyormuş. Ağaoğlu şimdilik arazi operasyonunu sır gibi gizli tutuyor ve işlemleri aracılar vasıtasıyla gerçekleştiriyormuş. Ağaoğlu yeterli arazi büyüklüğüne ulaşınca lüks bir konut projesi açıklayacakmış.

AĞAOĞLU'DAN AÇIKLAMA

Haberde yer alan bilgilerle ilgili olarak Ağaoğlu'dan düzeltme yapıldı. Grubun enerji sektöründen tamamen çekilmediğinin belirtildiği açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Enerji sektöründen çekildiğimize yönelik ifadeler doğru değildir. Doğan Grubu'na yapılan rüzgar enerji santrali satışlarıyla sektörden çekilmediğimiz gibi mevcutta bulunan enerji yatırımlarımızla sektörün önemli oyuncuları arasında yer almayı sürdürmekteyiz.

Ağaoğlu Şirketler Grubu olarak yakın dönem planlarımız arasında yenilenebilir enerji alanında 2 milyar euro değerinde yatırım hedefimiz bulunmaktadır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ağaoğlu'nun gireceği yeni sektör
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN