Ayhan Tekstil, Cendere'ye iniyor

Hükümet yeni teşvik yasasıyla başta hazır giyim ve konfeksiyon olmak üzere özellikle emek yoğun sektörleri 6. Bölge’ye kaydırmak istiyor.

Giriş Tarihi: 2.8.2013 14:43
Bu doğrultuda adım atan firmalar da yok değil. Ancak halen İstanbul'dan kopmak istemeyen birçok firma var. Bunlardan biri de Osmanbey merkezli Ayhan Tekstil...

Yaklaşık 20 yıldır kadın dış giyimi üreten Ayhan Tekstil, iç piyasada pek bilinen bir isim değil. Fakat Hollanda, Rusya ve Mısır'da toptan mağazaları var. Firma bir yıl içinde bu ülkelerle birlikte Belçika ve Almanya'da perakende mağaza açmayı hedefliyor.

Üretimini bugüne kadar Çağlayan'da kiraladığı beş katlı binada sürdüren firma, bu sıralar kendi tesisini kurmak için hummalı bir çalışma içinde. Ancak bu tesisin kurulduğu bölge, son günlerde gayrimenkul fiyatlarının tavan yaptığı Kağıthane Cendere Yolu'nda. Herkesin rezidans, konut yaptığı bu bölgede Ayhan Tekstil hazır giyim tesisi kuruyor.

Arazinin değerli olduğu bu bölgede konfeksiyon tesisi kurulması bize ilginç geldi. Ayhan Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Cem Karabulut'a bunun nedenini sorduk. Aldığımız yanıta bakılırsa firma bu yatırımı yapmakta pek de haksız sayılmaz. Karabulut, hazır giyim sektörünün en zor alt dallarından birinde üretim yaptıklarını hatırlatıyor. Anadolu'da eleman sıkıntısı yaşandığını ifade eden Karabulut, bu bölgede ise kalifiye eleman sorunu olmadığını vurguluyor. İki dönüm arazi üzerinde kurulan ve 6 bin 500 metrekare kapalı alanı bulunan tesiste ayda 120 bin parça kadın dış giyimi üretilecek. Yaklaşık 8 milyon dolara mal olan tesisin önümüzdeki kasım ayında faaliyete geçmesi planlanıyor.

Kaynak: Para
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ayhan Tekstil, Cendere'ye iniyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN