Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Osmangazi Elektrik'e EPDK el koydu

Giriş Tarihi: 2.8.2013 11:19 Güncelleme Tarihi: 2.8.2013 15:39
Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ yönetim kurulu başkan ve üyeleri yerine yeni atamalar yapıldığını açıkladı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu, Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ'nin faaliyetlerini yerine getiremediğini belirleyerek, tedbiren şirketlerin mevcut yönetim kurulu başkan ve üyelerinin yerine yeni atamalar yaptı.

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumundan (EPDK) yapılan yazılı açıklamada, özel sektör tarafından işletilen elektrik dağıtım şirketlerinin, ilgili tüm taraflara karşı üstlendiği yükümlülüklerini yerine getirerek, tüketicilere daha nitelikli ve kaliteli hizmet vermesi esasına göre faaliyetlerini sürdürdüğü ifade edildi. Bu hükümlere aykırı davranışlar halinde, dağıtım ve perakende satış faaliyetleriyle piyasa mekanizmasının işleyişinin sağlıklı sürdürülebilmesi için ne tür tedbirler alınacağının Elektrik Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuatla belirlendiği anımsatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun dün yapılan toplantısında alınan kararla Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ ve Osmangazi Elektrik Perakende Satış AŞ'nin, Elektrik Piyasası Kanunu'nun 16. maddesinin 4.fıkrası gereğince faaliyetlerini yerine getiremediği belirlenerek, yatırımların devamlılığını sağlamak, tüketicilere nitelikli ve kesintisiz hizmet verilmesini sürekli kılmak gibi amaçlarla tedbiren şirketlerin mevcut yönetim kurulu başkan ve üyeleri görevden el çektirilmiş ve yerlerine yeni atamalar yapılmıştır."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Osmangazi Elektrik'e EPDK el koydu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN