TOBB'da farklı dönem

TOBB'da başkan aynı kaldı yönetim değişti. Rifat Hisarcıklıoğlu yol arkadaşları Parmaksız ve Koşmaz'ı listeye almadı. Destek açıklayan 5 kişi yönetime giremedi. Yönetim içinde Çağlar'ın etkili olması bekleniyor

Giriş Tarihi: 2.8.2013
İki dönem üst üste seçilme şartının kaldırılmasının ardından önü açılan Rifat Hisarcıklıoğlu, 365 oda başkanının isteğiyle yeniden seçildi. TOBB'da 12 yıldır başkanlık yapan Hisarcıklıoğlu, bin 740 kayıtlı delegenin bin 734'ünün oyunu aldı. Hisarcıklıoğlu'nun 4 yıl daha başkanlık yapması bekleniyor. Rifat Hisarcıklıoğlu koltuğunda kalırken asıl değişim yönetim kurulunda yaşandı. 15 kişilik yönetim kurulunda isimlerin neredeyse yüzde 80'i değişti.

PARMAKSIZ YOK

Hisarcıklıoğlu'nun yol arkadaşı Arif Parmaksız ve Bülent Koşmaz'ın listeye girememesi dikkat çekti. Yönetim kurulunda İstanbul Sanayi Odası yerine Ticaret Borsası yer alırken, Doğu Anadolu'dan hiçbir oda da yönetime giremedi. Eski yönetimden sadece Halim Mete, Faik Yavuz, Ender Yorgancılar, Harun Karacan, Çetin Osman Budak kaldı. Kulislerde İstanbul Ticaret Odası Başkanı İbrahim Çağlar'ın yeni dönemde yönetime ağırlığını koyacağı konuşuluyor. Başkan yardımcılıklarına da Çağlar ve Ali Kopuz'un getirileceği belirtiliyor.

Delegeye teşekkür etti
RİFAT Hisarcıklıoğlu, teşekkür konuşmasında, uzun süredir devam eden bir seçim maratonunun içinden geçtiklerini belirterek, "Allah'ın izniyle bugün camiamızın seçim döneminin son aşamasını tamamlıyoruz. Ben sizin başkanınız olmaktan, hep birlikte omuz omuza çalışmaktan büyük onur ve gurur duydum" dedi. 365 oda ve borsa ile bin 734 delegenin ortak talebiyle TOBB başkanlığına yeniden aday gösterildiğini ifade eden Hisarcıklıoğlu, bir işi yaparken delegelerin gücünü hep hissettiğini söyledi.

İşte yeni yönetim kurulu üyeleri
* Rifat Hisarcıklıoğlu (Başkan)
* İbrahim Çağlar (İTO Başkanı)
* Harun Karacan (Eskişehir Ticaret Odası Başkanı)
* Necdet Özer (Denizli Ticaret Odası Başkanı)
* Ender Yorgancılar (EBSO Başkanı)
* Memiş Kütükçü (Konya SO Başkanı)
* Çetin Osman Budak (Antalya TSO Başkanı)
* İbrahim Burkay (Bursa TSO Başkanı)
* Salih Zeki Murzioğlu (Samsun TSO Başkanı)
* Cengiz Günay (Tekirdağ TSO Başkanı)
* Faik Yavuz (Ankara TB Başkanı)
* Çamur Ali Kopuz (İstanbul Ticaret Borsası Başkanı)
* Şahin Bilgiç (Adana Ticaret Borsası Meclis Başkanı)
* Ebubekir Bal (Diyarbakır Ticaret Borsası Başkanı)
* Halim Mete (İstanbul Deniz Ticaret Odası Başkanı)

KARADENİZ YÖNETİMDE
Eski dönemden farklı olarak Hisarcıklıoğlu, Karadeniz'den bir odayı da yönetime aldı. Samsun TSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu yönetimde bölgeyi temsil edecek. Önceki yönetimde Eskişehir hem ticaret hem de sanayi odasıyla yer bulurken, bu kez sadece şehrin ticaret odası kurula girdi.

5 DESTEKÇİ GİREMEDİ
8 oda başkanının geçtiğimiz cuma günü yaptığı destek toplantısına katılan Kütahya TSO Başkanı Nafi Güral, Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Konya TO Başkanı Selçuk Öztürk yönetimde yer bulamadı. Kayserili başkan Rifat Hisarcıklıoğlu'nun hemşerisi Mustafa Boydak'ın da yönetime girememesi dikkat çekti. Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu'na ise teklif geldiği ancak kenw wdisinin istemediği öğrenildi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TOBB'da farklı dönem
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN