Dünyanın yarısı Timuray'a emanet

Giriş Tarihi: 3.8.2013

Vodafone, firmanın Türkiye'deki gelirlerini 4 yılda iki katına çıkaran İcra Kurulu Başkanı Serpil Timuray'ı, Afrika, Ortadoğu ve Asya Pasifik Bölge Direktörlüğü'ne getirdi. Timuray, yeni görevine ekimde başlayacak

Türk yöneticilerin global şirketlerdeki yükselişi sürüyor. Son olarak bu başarılı isimlere 2009'dan bu yana Vodafone Türkiye'nin İcra Kurulu Başkanlığı'nı yürüten Serpil Timuray da katıldı. Timuray, mevcut sorumluluğuna ek olarak, 2013 Ekim itibarıyla Vodafone Grubu Afrika, Orta Doğu ve Asya Pasifik (AMAP) Bölge Direktörlüğü'ne atandı.

BAŞARILI PERFORMANSIN ETKİSİ
İş
hayatına 1991'de Procter&Gamble pazarlama departmanında başlayan, 1999'da DanoneSA bünyesine DanoneSA Tikveşli Pazarlama Direktörü ve İcra Kurulu üyesi olarak katılan Timuray, 4 yıl önce ise Vodafone tarafından transfer edilmişti. Timuray, Vodafone Türkiye'nin son 4 yılda toplam gelirlerini 2 katına, gelir pazar payını ise yüzde 30'a çıkararak başarılı bir performansa imza attı. 2009-2010 mali yılında devreye aldığı '5 Yıllık Stratejik Programını' tamamlamak üzere olan Vodafone Türkiye, Türkiye telekomunikasyon sektörünün hızlı büyüyen operatörü olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

HIZLI BÜYÜYEN PAZARLAR

AMAP bölgesi, Vodafone Grubu'nun 409 milyon abonesinin yüzde 65'inin bulunduğu, servis gelirlerinin yüzde 30'unu oluşturuyor. Bölge, Vodafone'un dünyadaki iki yönetim bölgesinden biri olarak konumlandırılıyor. Timuray, Vodafone AMAP yönetiminde Bölge Başkanı Nick Read'e destek olacak.

Gökhan Öğüt de terfi etti
Vodafone Türkiye'de bir atama da halen Bireysel İş Biriminden Sorumlu İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görev yapan Gökhan Öğüt'e geldi. Öğüt, yönetim yapısı yeniden şekillenecek olan Vodafone Türkiye'de Ticari ve Operasyonel alanlardan sorumlu İcra Kurulu Başkan Vekili olarak atandı. Öğüt, firmanın ticari, teknoloji, regülasyon ve strateji birimlerine liderlik edecek.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dünyanın yarısı Timuray'a emanet
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN