Türkiye'nin en iyi haber sitesi

İş'in aktifi 194 milyara ulaştı

İlk yarı bilançosunu açıklayan İş Bankası'nın aktifleri yüzde 10.4 artarak 194 milyara ulaştı. Bu dönemde bankanın net kârı 2 milyara dayandı

Giriş Tarihi: 6.8.2013
İş Bankası, ilk yarı sonuçlarını açıkladı. Bu dönemde bankanın toplam aktifleri yılsonuna göre yüzde 10.6 artışla 194 milyar TL seviyesine yükseldi. Bankanın toplam özkaynakları 23 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, net dönem kârı 1 milyar 901 milyon TL'ye ulaştı. Bunka söz konusu dönemde nakdi kredilerini yüzde 17.4 oranıyla sektörün üzerinde büyüttü. Kredilerin toplam aktifler içindeki payı da yüzde 64.6'ya ulaştı. Nakdi ve gayri nakdi kredileri aracılığıyla Türk ekonomisine yaptığı katkı 158 milyar TL düzeyine ulaşan bankanın sorunlu krediler oranı yüzde 1.8 oldu.

KREDİ HACMİ ÖNEMLİ
İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, ilk yarı sonuçlarıyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Ulaşılan kredi hacmi çok önemli. Bu durum bankamızın cari dönemde de ekonominin lokomotifi olma ve reel bankacılık yapma vasıflarını devam ettirdiğinin en güzel göstergelerinden biri olmuştur."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İş'in aktifi 194 milyara ulaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN