Memura bayram müjdesi

Hükümet, bayram öncesi memur ve emeklinin yüzünü güldürdü. 2014'te memura 175 TL zam yapılacak. En düşük memur maaşı 2 bin 10 TL olacak

Giriş Tarihi: 8.8.2013
Üç milyonun üzerinde memur ve emekliye bayram müjdesi geldi. Hükümet, memurların taban aylıklarına 2014 yılı için 175 lira zam yapacak. 2015'te ise ise yüzde 3+3 zam yapılacak. Memurlara enflasyon farkı da ödenecek. Yeni zamlarla halen bin 740 lira olan en düşük memur maaşı, net 2 bin 10 liraya yükselecek.

ÖĞRETMENE TAZMİNAT
Öğretmenlere de 150 lira eğitimöğretim tazminatı verilecek. 4C'lilere de aile yardımı hariç toplam 350 liralık iyileştirme yapılacak. Memur federasyonlarıyla yapılan görüşmeden sonra alınan kararları açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Taban aylığına yapılan artış, emeklimiz için son derece anlamlıdır. Bu sayede, düşük ücret alanlarla diğerleri arasında makasın daralmasını sağlandı. Eğer 'cömertlik' diyorsanız, vatandaşa karşı cömertlik yapıldı" dedi. Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu ise şunları ifade etti: "Taban aylığa 175 liralık zam, memurların bin 27 lira olan aylık maaşını bin 202 liraya çıkaracak. 2015'te bu oran üzerine yeni zamlar gelecek. Bunlar önemli kazanımlar. Öğretmen ve 4C'liler için yapılan iyileştirmeler de öyle."

100 BİN PERSONEL 2 AĞUSTOS'TAN SONRA ATANACAK
Torba Yasa'nın yayımlanmasının ardından 100 bin sözleşmelinin kadroya alınacağı tarih netleşti. Söz konusu personel, 2 Ağustos başlangıç alınarak 90 gün içinde kurumları tarafından memur kadrolarına atanacak.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Memura bayram müjdesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN