Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Pilotlar kaçırılınca sigorta patladı

Giriş Tarihi: 15.8.2013

THY pilotlarının sigorta şirketi Fransız Gras Savoye, Türkiye'de 2 yılda 3 kat büyüdü. Bölge Direktörü Allano, "Türk şirketleri dikkat çekiyor, risk artıyor" dedi

Türk Hava Yolları'nın pilotları adına kaçırılma sigortası satın aldığı Fransız Gras Savoye Doğu Avrupa ve Ortadoğu Direktörü Nolwenn Allano, Türk şirketlerinin dünya çapındaki başarısı arttıkça bu tür sigortalara talebin de katlandığını söyledi. Allano, 10 Türk şirketinin elemanlarına kaçırılma sigortası yaptırdığını belirtti. Türk şirketlerinin tüm dünyada dikkat çekmeye başladığını dolayısıyla da çalışanlarının risk altında olduğunu anlatan Allone, "Eskiden bir Türk şirketinin çalışanını kaçırmak dünya çapında ses getirecek bir eylem değildi. Son 10 yılda Türk şirketlerinin bilinirliği ve 'haber değeri' arttı" dedi.

PAZAR 10 KAT BÜYÜR

Gras Savoye'un Türkiye cirosu 90 milyon dolar. Bunun yüzde 1'i kaçırılma sigortasına ait. Şirket bu alanda dünya pazarının yüzde 35'ine sahip. Allano, Türkiye'nin potansiyelinin çok yüksek olduğunu ve 10 yıl içinde rakamın 10 milyon dolara çıkacağını ifade etti.

150 BİN $'LIK POLİÇE
Kaçırılma sigortasında poliçeler 20 ila 150 bin dolar arasında değişiyor. Kaçırılan kişiyi kurtarma masraflarını karşılayan şirket 5 ila 50 milyon dolar arasında prim ödemesi yapıyor. Allano, ayrıca FBI ajanları, ABD askerleri gibi deneyimli uzmanlardan kaçırılmaya karşı neler yapılmasına dair eğitimler de verildiğini söyledi.

% 75'İ 7 GÜNÜ BULMUYOR
Raporlara göre kaçırılma vakalarının yüzde 75'i 7 günden az sürüyor. Yüzde 13'ü 7 ila 14 günde çözülüyor. Afrika, Asya ve Ortadoğu'da kaçırılma vakaları daha uzun sürüyor. Ortadoğu'da politik amaçlı kaçırılmalar daha fazla.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Pilotlar kaçırılınca sigorta patladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN