Akbank'a 1.5 milyar dolarlık sendikasyon

Akbank, 1.5 milyar $'lık sendikasyon sağladı. 779 milyon euro ve 419.5 milyon dolardan oluşan kredinin maliyeti geçen yıldan daha düşük

Giriş Tarihi: 17.8.2013
Akbank uluslararası kredibilitesini yükselterek geçen yıla göre yüzde 0.60 puan daha ucuz maliyetle 1.5 milyar dolarlık sendikasyon kredisi sağladı. Geçen yılki sendikasyonu yenileyen bankanın aldığı kredinin 779 milyonu euro, 419.5 milyonu da dolar cinsinden temin edildi. Bir yıl vadeli olarak yapılandırılan kredinin maliyeti bir yıl için Euribor+ yüzde 0.75 ve Libor+ yüzde 0.75 olarak gerçekleşti. Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, son dönemde Amerika Merkez Bankası'nın likidite politikalarına ilişkin açıklamalarının uluslararası piyasalarda borçlanma maliyetlerini bir miktar yukarı çektiğine dikkat çekti. Binbaşgil, "Ülkemizin makroekonomik göstergeleri bugün hâlâ birçok gelişmiş ve gelişmekte olan ülkeden daha iyi" dedi. Binbaşgil, "Ülkemizin atılımları için gerekli olan finansal desteği en uygun şartlarda sağlamaya devam ediyoruz. Bu krediyi de reel sektöre finansman yaratmak için kullanacağız" diye konuştu.

20 yılda 22.5 milyar dolar
Akbank Uluslararası Bankacılık'tan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Hülya Kefeli de son sendikasyona 19 ülkeden 38 bankanın destek verdiğini söyledi. Kefeli, "1993'ten bu yana 34 sendikasyonla toplam 22.5 milyar dolarlık kredi aldık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akbank'a 1.5 milyar dolarlık sendikasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN