Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Twitter yöneticileri Türk mühendis avında

Merkezi ABD'nin San Francisco kentinde olan sosyal medya devi Twitter, Türk mühendisler istihdam etmek için kolları sıvadı. İlk tur için ekimde geliyorlar

Giriş Tarihi: 20.8.2013
Dünyada 650 milyonun üzerinde, Türkiye'de ise 6.5 milyon kullanıcısı olan Twitter'in ABD'nin San Francisco kentinde bulunan ana ofisinde istihdam edilmek üzere Türk mühendisler aranıyor. Şirketin merkezinde çalışan 2 bin 100 kişinin 10'u Türk. Facebook ve Twitter'ın dünya üzerindeki kullanıcı sayısı hızla artarak 2 milyar 300 milyonu aştı. Avrupa'daki kullanıcı sayısını artırmak için Fransa'da ofis kuran Twitter yöneticileri, Türk çalışan sayısını artırmak için ekim ayında İstanbul ve Ankara'ya gelecek. San Francisco'daki Türk çalışanlardan Güngör Polatkan, Berk Demir, Fatih Yıldız, Murat Soyupark ve Tuğrul Bingöl de şirkette daha fazla Türk mühendis olması gerektiği görüşünde. Çalışanlar, "Hepimiz Türkiye'nin önemli üniversitelerinden mezun olup ABD, İngiltere gibi ülkelerde yüksek lisans yaptık. Bizleri yurtdışındaki eğitimlerimizde keşfetmişler" dedi.

2011'DE PATLAMA OLDU
Sosyal medya kullanıcılarının özellikle facebook ile başlayan serüveni twitter, instagram gibi alanlarla da devam etti. 2011'de sosyal medya sitelerine olan talep rekor kırdı. Sosyal medya tabanlı servisler öne çıkarken, kullanıcı sayısı tarafında da önemli değerlerin yakalandığı görülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter yöneticileri Türk mühendis avında
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN