Okyanus'tan teknolojiye milyon dolarlık yatırım

Giriş Tarihi: 22.8.2013

Özel eğitimin öncü kurumlarından Okyanus Koleji, kurulduğundan bu yana teknolojiye 42 milyon dolarlık yatırım yaptı. Öğrenciler dersleri iPad'le takip edip interaktif eğitim görüyor

Türkiye'de özel eğitim sektörü hızla büyüyor. Bu rüzgârdan etkilenen okullardan biri de Okyanus Koleji. 2004'te İstanbul Avcılar'da 20 bin metrekare kapalı alanı olan bir binada eğitime başlayan, bugün ise 11 kampusuyla faaliyetlerine devam eden kurum, teknolojiye de büyük önem veriyor. Tüm kampuslarında tabletle eğitime geçen Okyanus Koleji ilk günden bu yana 42 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.

İNTERAKTİF KATILIM
iPad'le eğitim, ilkokul 4'üncü sınıftan lise sona kadar yaklaşık 5 bin öğrenciyi kapsayacak şekilde gerçekleşiyor. Bu konuda kurumun altyapısı da geleceğe yönelik tasarlanmış. iPad'le verilecek eğitimde, her sınıf kendi içinde kapalı devre sistemle ders işleyecek. Sınıf içinde interaktif katılım, dosya, video, resim paylaşımına uygun bir program kullanılacak. Ayrıca bu tabletlerde, öğretmenlerin hazırladığı ders içerikleri de yer alacak. Bu yatırımların öğrenci başarılarına olumlu yansıdığını söyleyen Okyanus Kolejleri Genel Müdürü Nazım Boduroğlu, her yıl başarı çıtasını daha da yükselttiklerini ve bunun sınavlara olumlu yansıdığını belirtti.

ANADOLU'YA AÇILIYOR
Okyanus Koleji, önümüzdeki 5 yılda kampus sayısını artırmayı hedefliyor. Türkiye genelinde şubeler açacaklarını söyleyen Nazım Boduroğlu, "İstanbul'da Halkalı ve Fatih'in ardından Bahçelievler, Maltepe ve Çekmeköy'de açılış yapacağız. 2014'te ise Ankara, İzmir ve Bursa'ya açılacağız" dedi. 900 öğretmen ve 500 personelin görev yaptığı Okyanus Koleji, 5 bin öğrenciye eğitim veriyor.

BİLİMDE İDDİALI
Türkiye'de çok az eğitim kurumunda bulunan BARGEM'i (Bilimsel Araştırma Geliştirme Merkezi) yedi yıl önce kuran Okyanus Koleji, bunun meyvelerini toplamaya başladı. Okyanus öğrencileri, AB'nin Gürcistan'da düzenlediği ve 43 ülkeden 120 bilim projesinin yarıştığı IYIPO Genç Mucitler proje yarışmasından bilgisayar ve matematikte dünya birinciliğiyle döndü. Öğrenciler kimyada ise ikincilik ödaülünü aldı. TÜBİTAK tarafından organize edilen Girişimcilik ve Yenilikçilik proje yarışmasında da önemli dereceler elde edildi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Okyanus'tan teknolojiye milyon dolarlık yatırım
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN