Kaybolan meslekler Rize'de hayat buldu

Anadolu Sigorta'nın kaybolmaya yüz tutan mesleklere ilgiyi artırmak için hayata geçirdiği 'Bir Usta Bin Usta' projesinde dördüncü yıl eğitimleri Rize ile başladı

Giriş Tarihi: 24.8.2013
Anadolu Sigorta'nın Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın teknik danışmanlığıyla yürüttüğü Bir Usta Bin Usta projesi kapsamında, 20 kursiyer bölgede yıllardır varlığını koruyan geleneksel el sanatı olan sepetçiliği yaşatmak amacıyla Rize'de üç ay boyunca eğitim görecek. Eğitim sonunda başarılı kursiyerlere Milli Eğitim ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından sertifika verilecek. Sertifikalar, Bakanlık, Halk Eğitim Merkezleri ve diğer kamu kuruluşlarının el sanatları konusunda açacağı kurslarda "öğreticilik" yapmak için referans belgesi olarak kabul edilecek.

BİRÇOK DALDA EĞİTİM

Bir Usta Bin Usta'nın dördüncü yılında, Rize sepet örücülüğü dışında Kahramanmaraş'ta ahşap oyma, Manisa E Tipi Cezaevi'nde Gördes Halıcılığı ve Tekirdağ'da Karacakılavuz el dokumacılığı ile ilgili mesleki eğitimler veriliyor. Proje hakkında bilgi veren Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken Rize'de ekim ayı sonuna kadar devam edecek olan sepet örücülüğü kursunda 20 kursiyerin üç ay boyunca haftada üç gün eğitim göreceğini söyledi.

PROJE BÜYÜK İLGİ GÖRDÜ
Anadolu Sigorta Genel Müdürü Musa Ülken, Müdür Yardımcısı Filiz Tiryakioğlu, Rize Valisi Nurullah Çakır, Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Yener Altuntaş sepet örücülüğü kursunu ziyaret etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaybolan meslekler Rize'de hayat buldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN