Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Japon devlerden Türkiye'ye büyük ilgi

Başbakanlık Yatırım Destek Ajansı'nın Tokyo'daki toplantısına dev firmalar katıldı. Başkan Aycı, "Cebimizde büyük haberler taşıyoruz" dedi

Giriş Tarihi: 1.9.2013
Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Türkiye'deki yatırım fırsatlarını anlatmak üzere Tokyo'ya çıkarma yaptı. Ajansın düzenlediği seminere Japon yatırımcılar yoğun ilgi gösterdi. Başbakanlık Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı Başkanı İlker Aycı, "Türkiye'nin siyasi ve ekonomik istikrarının Japonya'dan ve özellikle de yatırımcılar tarafından nasıl göründüğünün en açık göstergesi bu seminere olan ilgidir. Japon yatırımcıların bazılarının ilave yatırımları ve yeni şirketlerin Türkiye'ye girişiyle ilgili haberleri cebimizde taşıyoruz" dedi.

400 KATILIMCI İZLEDİ

Japonya'daki temaslarının çok verimli geçtiğini ifade eden Aycı, "Şu anda görüştüğümüz önemli projeler var ama bunlar tam olarak olgunlaşmadan isim vermem mümkün değil" dedi. Japonya Başbakanı Şinzo Abe'nin mayısta gerçekleştirdiği Türkiye ziyaretiyle ivme kazanan ticari ilişkiler kapsamında Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Türkiye'deki yatırım ortamını tanıttı. Japonya'nın en büyük bankası BTMU ve Japon Ortadoğu İşbirliği Merkezi ortaklığıyla Tokyo Ticaret Odası'nın merkezi Tosho Kaikan binasında gerçekleştirilen seminere, 400'ün üzerinde Japon yatırımcı katıldı.

ENGELER KALKTI

Başkan Aycı, seminerde yaptığı konuşmada, Türkiye ve Japonya'nın ekonomik ve ticari ilişkilerinin yanı sıra dostluk bağının da güçlü olduğuna dikkati çekerek, iki ülke ilişkilerini daha ilerletmek için gayret gösterdiklerini belirtti. Aycı, daha fazla yatırımcı çekmek amacıyla son 10 yılda reform niteliğinde değişiklikler yapıldığını, bürokratik engellerin kaldırıldığını anlattı.

İlker Aycı, tanıtım ataklarını sürdürecekleri söyledi. Aycı, söz konusu toplantının ardından Hollanda, Almanya, Belçika, Malezya, Singapur ve Amerika'da temaslarda bulunacaklarını bildirdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Japon devlerden Türkiye'ye büyük ilgi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN