Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ÇAYKUR, Didi'yi ihraç edecek

ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, soğuk çayları Didi'ye Avrupa, Ortadoğu ve Asya ülkelerinden talep geldiğini bildirdi.

Giriş Tarihi: 13.9.2013 16:46 Güncelleme Tarihi: 13.9.2013 16:56
Sütlüoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, ÇAYKUR olarak Tüm Sanayici ve İş adamları Derneği tarafından organize edilen TÜMEXPO fuarına katıldıklarını belirtti.

Fuarın açılışına katılan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ÇAYKUR standını ziyaret etmesinden büyük memnuniyet duyduklarını ifade eden Sütlüoğlu, standı Başbakan Erdoğan'ın yanı sıra Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün de ziyaret ettiğini kaydetti.

Sütlüoğlu, Başbakan Erdoğan'ın Didi'nin ÇAYKUR'un ihracatına katkı sağlayacağı yönünde vurgu yaptığını belirterek, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Didi'ye Avrupa, Ortadoğu ve Asya ülkelerinden talep geliyor. Özellikle Arap ülkeleri Didi'yi çok talep ediyor. Türkmenistan'a ÇAYKUR'un direkt kuru çay satışı yok ama bu ülkeden Didi talebi var. Yurt dışındaki 3 bin tonluk çay pazarımızı Didi ihracatımız ile daha da büyütmeyi hedefliyoruz. İlk Didi ihracatımızı yakın tarihte gerçekleştirmek, planlarımız arasında yer alıyor."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ÇAYKUR, Didi'yi ihraç edecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN