Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kaşmir Kâbe'nin halısına talip oldu

Mescid-i Aksa'nın 5 bin 200 metrekarelik taban halısını dokuyan Gaziantepli Kaşmir Halı, şimdi de Kâbe'nin halısına talip oldu

Giriş Tarihi: 13.9.2013
Mescid-i Aksa'nın 5 bin 200 metrekarelik taban halısını dokuyan Gaziantepli Kaşmir Halı, Mekke ve Medine'deki kutsal mekânların da halılarını üretmeye talip oldu. Markanın bağlı olduğu Gülsan Holding'in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Topçuoğlu, talep gelmesi halinde ilk önce Kâbe'nin taban halısını dokumak istediklerini söyledi. "Maksimum özenin gösterildiği çalışmalarda, gerek ipliklerin seçimi, gerekse tasarım yönünden Mescid-i Aksa'ya yakışır bir ürünü ortaya koymanın mutluluğunu yaşadık" diyen Topçuoğlu, Mescid-i Aksa'da gerçekleştirdikleri çalışma ile dünya genelindeki referanslarını artırdıklarını söyledi.

GAZİANTEP ÜRETİMDE ÖNCÜ

Topçuoğlu, Gaziantep'in dünyada önemli bir üretim merkezi haline geldiğini söyledi. İlde üretim yapan firma sayısının 150'nin üzerinde olduğunu aktaran Topçuoğlu şöyle konuştu: "Son yıllarda farklı halı çeşitleri üretime kazandırıldı. Her ülkenin kültürü ayrı. ABD'den Avrupa'ya Ortadoğu'dan Uzakdoğu'ya 40 ülkeye ihracat yapıyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaşmir Kâbe'nin halısına talip oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN