Ünlüler parayı buraya yatırıyor

Son yıllarda sanat dünyasının ünlü isimleri birikimlerini turizm sektöründe değerlendiriyor. Daha çok otel işletmeciliğini tercih ediyorlar.

Giriş Tarihi: 13.9.2013 10:55 Güncelleme Tarihi: 13.9.2013 10:58
Son yıllarda sanat dünyasının ünlü isimleri birikimlerini turizm sektöründe değerlendiriyor. Daha çok otel işletmeciliğini tercih ediyorlar. Bazıları doğayla iç içe olmak için kimi ise çocukluk hayalini gerçekleştirdiğini belirterek bu işe yöneliyor. İşte otelci ünlüler...

MUTFAK ONDAN SORULUR

Televizyoncu Yasemin Bozkurt, Çeşme Alaçatı'da 10 odalı butik otel yaptırdı. Otelin yönetimini, yıllarca ABD'de eğitim gören turizmci oğlu Yiğit Bozkurt'a devreden ünlü sunucu, mutfağın tek hakiminin kendisi olacağını söyledi.

İŞLERİ BÜYÜTTÜ

Türkücü İzzet Yıldızhan 7 ay önce İzmir'de 21 katlı 116 oda ve 250 yataklı Yıldızhan Otel ile turizm sektörüne hızlı giriş yaptı. Hilton'la franchising anlaşması da imzalayan Yıldızhan, "Aklımda otel kurmak yoktu. Manevi bir mesaj sonrası bu yatırıma karar verdim" dedi.

ÇOCUKLUK HAYALİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Emre Altuğ, çocukluk hayalini gerçekleştirerek her yaz tatilini geçirdiği Çeşme Alaçatı'da Bay Sako isimli butik otel açtı. 10 yıllığına kiraladığı binanın tarihinden oldukça etkilenen Altuğ, deniz kenarında kurduğu otel hayalini bile feda etti. Binayı, Atatürk'ün silah arkadaşı, Kuva-i Milliye kumandanı Sako Mahmudovic'in torunlarından kiralayan ünlü popçu, ayrıca otelin altındaki restoranı işletiyor.

DOĞAL YAŞIYOR

Oyuncu Atilla Saral, İstanbul'daki pırıltılı hayatını bırakıp Asos'a yerleşti. Birikimlerini değerlendirerek yıllar önce satın aldığı arazide 'Salach' isimli bir tatil kampı işletmeye başlayan Atilla Saral, at besleyip sebze yetiştirerek doğal yaşamın tadını çıkarıyor.

OTELLERİ İKİLEDİ

Türk popuna damgasını vuran Nil Burak, şöhretinin zirvesindeyken 1996 yılında müziği bırakıp memleketi Kıbrıs'a döndü. Müzik çalışmalarını Kıbrıs'tan sürdüren Burak, burada ticarete atılarak bir butik otel açtı. Aradan geçen 17 yılda bir hayli birikim yapan ünlü sanatçı, şimdi ikinci otelini açmak için hazırlıklara başladı.

ORGANİK OTEL

Usta oyuncu Tuncel Kurtiz, kimya mühendisi eşi Menend Hanım ile Kaz Dağları'nın eteklerinde Zeytinbağı adını verdikleri bir butik otel açtı. 8 odalı otelin mutfağında yöre otları, bahçede yetişen sebzeler ve zeytinyağı kullanılarak birbirinden nefis yemekler hazırlanıyor.

Bugün


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlüler parayı buraya yatırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN