Baba vaadinden yorulduk

Giriş Tarihi: 14.9.2013

Önde gelen iş örgütlerinin Güneydoğu'ya yönelik vaatleri havada kalınca duruma genç patronlar el attı. TÜGİAD ve GÜNGİAD, yerel girişimci yetiştirmek için Diyarbakır'da ortak akademi kuruyor

Güneydoğulu işadamlarının 3 ay önce karar verdiği "Kendi girişimcimizi kendimiz yetiştirelim" projesinde maya tuttu. Dışarıdan gelen işadamlarının ve Sivil Toplum Örgütleri'nin (STK) yatırım vaatlerinin havada kalmasına tepki olarak doğan proje, 23 Eylül'de start alıyor. Türkiye genelinden 60'a yakın işadamı da bölgenin son yıllardaki en büyük girişim projesine destek olmak için aynı tarihte Diyarbakır'da olacaklar. Bu kapsamda bölgenin ilk girişimcilik okulu açılacak. Binlerce kişiye ulaşmayı hedefleyen eğitim organizasyonun öncülüğünü Güneydoğu Genç İşadamları Derneği (GÜNGİAD) ve Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) yapıyor. STK anlayışına farklı bir soluk getirmek istediklerini belirten TÜGİAD Başkanı Ali Yücelen, hedeflerinin Güneydoğu'da kalıcı projeler üretmek olduğunu söyledi.

YATIRIM SÖZLERİ HAVADA KALDI
Güneydoğu Genç İşadamları Derneği (GÜNGİAD) Başkanı Hakan Akbal, hedeflerinin bölgede girişimcilik kültürünü geliştirmek olduğunu ifade ederek, "Bölgemize yönelik vaatlerin birçoğu havada kalınca 3 ay önce kendi göbeğimizi kendimiz kesme kararı almıştık. Bu süre içerisinde dersimize iyi çalıştık ve proje ortağımız TÜGİAD ile birlikte birçok somut adım attık" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Baba vaadinden yorulduk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN