Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Milyon dolarlık satış gerçekleşti

Giriş Tarihi: 18.9.2013 16:27

Finansal sorunlar nedeniyle üretime ara vermek zorunda kalan Yimpaş Holding'in iştiraki Aytaç Et'i Ülker ailesinin şirketi Yıldız Holding satın aldı.

Yıldız Holding ve iştirakleri, Aytaç Et Entegre Tesisleri'nin yüzde 75'inin satın alınması için Yimpaş Holding'le ön anlaşma imzaladı. Satışın tamamlanması Rekabet Kurumu onayından sonra gerçekleşecek.

Aytaç Et Entegre Tesisleri için Yimpaş Holding ile yapılan anlaşmaya göre; Yıldız Holding ve iştirakleri, şirketin Çankırı Çerkeş'te 910 dönümlük arazi üzerine kurulu tesisinin yüzde 75'ini gayrimenkulleri ile birlikte satın alacak. Anadolu'da marka bilinirliği yüksek olan ve şu anda 216 çalışanı bulunan Aytaç Et, tüm mali yükümlülükleri ile birlikte 150 milyon liraya Yıldız Holding'e devredilecek. Anlaşma, Aytaç'ın sadece et entegre tesislerini kapsıyor. Satın alımın tamamlanması için Rekabet Kurumu'nun onayı gerekiyor.


AYTAÇ ET

1995 yılında Çankırı Çerkeş'te kurulan Aytaç Et tesisleri 912 dönüm arazi üzerinde toplam 217.000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteriyor. Dünyanın sayılı entegre et tesislerinden biri olan fabrika, günde 750 büyükbaş, 2.500 küçükbaş hayvan kesimi ve yılda 7.500 ton işleme kapasitesine sahip. Günümüzün en gelişmiş gıda teknolojisiyle donatılmış tesis olma özelliğini taşıyan Aytaç Et, yılda 6.000 ton sucuk, 5.400 ton sosis, 7.920 ton salam ve 2.112 ton donuk ürün kapasitesine sahip. Kesme, deri soyma, sakatat ayırma, bölme, parçalama, kemik sıyırma, kıymetli et ayrımı işlemlerinin her biri veteriner hekim ve gıda mühendislerinin kontrolünde yapılan Aytaç, 24 saat gıda hijyen ve güvenliğine yönelik her türlü analizi yapabilecek cihazlarla donatılmış gelişmiş bir laboratuvara da sahip.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Milyon dolarlık satış gerçekleşti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN