Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yakın Doğu'dan ekonomik eğitim

Giriş Tarihi: 19.9.2013
Kuzey Kıbrıs'taki Yakın Doğu Üniversitesi, "ekonomik paket" seçeneğiyle kayıt sürecinde sürecinde ailelere rahat bir nefes aldırdı
Öğrenim, yurt, yemek, elektrik, su, ısınma ve temizlik gibi masrafların da dahil olduğu paketin yıllık tutarı 4 bin 400 euro

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ), denizcilikten mühendisliğe, mimarlıktan iktisadi ve idari bilimlere kadar birçok bölümde "ekonomik paket" seçeneği sunmaya başladı. Öğrenim, yurt, yemek, elektrik, su, ısınma ile temizlik gibi masrafların da dahil olduğu paketin yıllık ücreti 4 bin 400 euro.

YÜZDE 50 BURS

YDÜ Mütevelli Heyeti Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İrfan S. Günsel, birçok alanda da yüzde 50 burslu öğrenim görmenin mümkün olduğunu söyledi. Günsel, hiçbir koşula bağlı olmadan mezuniyete kadar kesintisiz devam eden yüzde 50 burslu öğrenim ücretinin ise yıllık 2 bin 800 euro olduğunu kaydetti. Sağlık bilimleri, mimarlık ve eğitim fakültelerinde ise yüzde 25 burslu kontenjan bulunuyor. Günsel, "Bu kontenjana bağlı ayrı bir ekonomik paket seçeneğinden yararlanmak mümkün. Kesintisiz devam eden yüzde 25 burslu öğrenim ücreti yıllık 4 bin 200 euro. Bu kontenjana yerleşen öğrenciler için ekonomik paketin yıllık ücreti 5 bin 800 euro" dedi.

EK KONTENJAN

Anadil seviyesinde İngilizce eğitim veren üniversite, sunduğu ek kontenjanlarla da yeni öğrencilere nitelikli eğitim fırsatı sunuyor. Üniversite, kayıttan itibaren öğrenim sonuna kadar sabit eğitim ücreti, ekonomik paketleri ve burs imkânları sunuyor.

HEMŞİRELİK VE İLAHİYAT ÜCRETSİZ
Tıp, diş hekimliği, fizyoterapi ve rehabilitasyon gibi birçok bölümde belirli sayıda öğrenciye tam burs veren Yakın Doğu Üniversitesi, hemşirelik ve ilahiyatta ise bütün öğrencilerine tam burs imkânı sağlıyor.

 77 ÜLKEDEN ÖĞRENCİ
Yakın Doğu Üniversitesi'nin 77 ülkeden 21 bin öğrencisi bulunuyor. Üniversite, 16 fakülte, 2 yüksekokul ve 4 meslek yüksekokuluna bağlı 95 bölümde eğitim veriyor. Burs rekortmeni olarak gösterilen üniversitede sporcu, KKTC yurttaşı, 3'üncü ülke vatandaşı bursu gibi çok çeşitli olanaklar sunuluyor. Üniversite, eğitimde fırsat eşitliği sloganıyla faaliyet gösteriyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yakın Doğu'dan ekonomik eğitim
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN