Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Klima devi İstanbul'a dev fabrika kurdu

Giriş Tarihi: 20.9.2013 15:30 Güncelleme Tarihi: 26.9.2013 12:27

Havalandırma sektöründe dünyanın en büyük global markalarından Systemair, İsveç, Danimarka, Hollanda, Kanada, Almanya, Hindistan ve Litvanya’da bulunan klima santrali fabrikalarından sonra şimdi de Türkiye’de fabrika açtı.

Hadımköy'de 30 bin metrekarelik alana kurulmuş yeni dev tesis ile dünya klima sektörünün kalbi artık İstanbul'da atacak. Yeni fabrika ile hem lokal pazara hem de Systemair HSK satış ofisleri ve yurt dışında iş yapan Türk müteahhitleri aracılığı ile yakın coğrafyalara klima santrali üretilecek. Başta Körfez ülkeleri olmak üzere Doğu Avrupa, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Kuzey Afrika'ya klima santrali ihraç edan Systemair HSK, klima santrali üretim kapasitesinin yüzde 50 - 60'lık kısmını ihraç etmeyi hedefliyor.

Systemair HSK'nın Hadımköy üretim tesisi, Systemair Yönetim Kurulu Başkanı Gerald Engström, Systemair HSK Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vural Eroğlu ve Systemair HSK Genel Müdürü Ayça Eroğlu ile çok sayıda konuğun katıldığı törenle açıldı.

Systemair Genel Müdürü Ayça Eroğlu açılışta yaptığı konuşmada, Systemair'in Türkiye pazarına iddialı girdiğini belirterek, "Systemair, 2013 itibariyle klima santrali alanında Avrupa'da 2 büyük satın alma gerçekleştirdi. Hollanda Heating firması ile Almanya'da imalatı bulunan ve yüksek teknolojide havuz klima santralleri üreten Menerga firmasını satın alarak Avrupa klima santrali alanında pazar lideri olduk. Systemair'in globaldeki bu başarısını biz de Systemair HSK olarak Türkiye klima santrali pazarında sürdürüyoruz. 2012 yılını 25,5 milyon Euro ciro ile kapattık. Hedefimiz ise aksiyel fan ve otopark fanlarında da Türkiye pazar liderliğini yakalamak. Ayrıca biz inovatif üretim metodolojileri ve son teknolojiler ile donatılan Türkiye'nin en teknolojik klima santrali üretim tesisi ile Türkiye iklimlendirme sektörünü, dünya iklimlendirme ligine taşıyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Klima devi İstanbul'a dev fabrika kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN