Çin ve Hindistan'ın tahtı Türkiye'nin

Giriş Tarihi: 21.9.2013
Çin ve Hindistan'ın kötü performansı ilgiyi Türkiye ve Güney Amerika'ya çekti. Bu alanda danışmanlık hizmeti veren ABD'li Bain & Company, Hindistan ve Çin pazarlarında yüksek getiri beklentilerinin azalmasının uluslararası yatırım fonlarının Türkiye'ye yönelmesine neden olduğunu tespit etti. "Küresel Girişim Sermayesi 2013" raporu hazırlayan firmanın Küresel Girişim Sermayesi Bölümü Yöneticisi Hugh MacArthur, ABD ve Batı Avrupa'dan sonra Ortadoğu fonlarının da ilgisinin gittikçe arttığını belirtti.

BÜYÜK FONLARIN GÖZÜ TÜRKİYE'DE

MacArthur, "Özellikle bu girişim sermayesi fonlarına yatırım yapan emeklilik ve diğer birikim fonları Türkiye için çok istekli. İyi bir ekonomiye sahip olması, orta sınıfın büyümesi, genç ve eğitimli bir nüfusun bulunması Türkiye için büyük bir avantaj. Büyük fonların gözü Türkiye'de" dedi.

190 MİLYAR $'LIK İŞLEM
2007'den
itibaren fonların Türkiye'ye geldiğini hatırlatan Bain & Company Türkiye Girişim Sermayesi Lideri Serhan Nadir ise, dünyada yapılan 190 milyar dolarlık yatırımın sadece 1.5 milyar dolarlık kısmının Türkiye'de gerçekleştiğini söyledi. Büyük fonların Türkiye'ye ilgilerinin arttığına dikkat çeken Nadir, "Değerleme konusundaki beklentilerin uyuşmaması ve yabancı büyük fonların aradıkları büyüklükte yatırımların azlığı en büyük engeller" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çin ve Hindistan'ın tahtı Türkiye'nin
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN