Vodafone Avrupa'ya Oksijen veriyor

Vodafone Türkiye, bünyesindeki Oksijen kanalıyla Avrupa'ya teknoloji ihraç ediyor. Hollanda ve Avusturya'da Türk mühendislerin geliştirdiği teknoloji kullanılacak

Giriş Tarihi: 22.9.2013
Vodafone Türkiye'nin bünyesinde bulunan Oksijen'in ürettiği yenilikçi teknolojilerin Avrupa'daki etkinliği artıyor. Vodafone Grubu'nun Küresel İnovasyon Merkezi olan Oksijen'de Türk mühendisler tarafından üretilen yeni teknolojiler Hollanda ve Avusturya'da faaliyet gösteren operatörler tarafından kullanılmaya başlandı.

ACİL ARAMA SERVİSİ

Vodafone Hollanda, Oksijen'in Vodafone Grubu için ürettiği Oksijen Merkezi Lokasyon Platformu'nu, Acil Arama Servisi amacıyla kullanmaya başladı. Vodafone Grubu ile işbirliği anlaşması bulunan Avusturya merkezli Telekom Austria Group (TAG) da şirketin ürettiği Merkezi Lokasyon Platformu'nu devreye aldı. Telekom Austria Group bünyesinde yer alan tüm operatörlerin yararlanabilmesine olanak sağlayan platformun sistem entegrasyonları başarıyla tamamlandı. Bu entegrasyon sayesinde, Telekom Austria Group operatörlerinde yenilikçi lokasyon bazlı servislerin daha etkin ve daha yaygın kullanımı mümkün hale geldi. TAG operatörlerinin kullanıma başlamasıyla birlikte böylece günlük 20 milyon seviyelerine ulaşan lokasyon talebi işlem hacmi Oksijen'in teknolojisiyle karşılanmaya başlandı.

13 YILLIK ŞİRKET

Oksijen Genel Müdürü Murat Ekşioğlu, şunları söyledi: "2000'den beri teknoloji üretiyoruz. İki yıl önce Vodafone'un tüm operasyonlarına inovasyon üretmek üzere 'Küresel İnovasyon Merkezi' seçildik. Gücümüz yenilikçilikten geliyor. Vodafone Türkiye çatısı altında teknoloji üretirken global birikimimizi kullanıyoruz. Partnerlerimize en yeni mobil teknolojileri sunyoruz."

400 MİLYON ABONEYE TEKNOLOJİ HİZMETİ
Vodafone'Un global Ar-Ge merkezi konumundaki Oksijen, 30'dan fazla ülkedeki 400 milyon kadar abone için teknoloji üretiyor. Türkiye'de ürettiği çözümleri, Vodafone'un faaliyet gösterdiği tüm ülkelere ihraç ediyor. Murat Ekşioğlu, "Vodafone Türkiye'nin dünyaya açılan penceresi olarak, ülkemiz mobil iletişim sektörünün ufkunu genişletiyoruz. Bu bize gurur veriyor" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vodafone Avrupa'ya Oksijen veriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN