Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Sanat eserlerine sigorta güvencesi

Giriş Tarihi: 24.9.2013

Sanat ve kültür varlıklarının korunması Nart Risk Management Forum'da ele alındı. Ülkemizde kolleksiyonerlik ve sanat eserleriyle ilgili risk ve sigorta algısının önem kazandığı ve ilgili tüm risklerin tek bir poliçeyle güvenceye alınabileceği vurgulandı

Bu yıl 10. kez düzenlenen Nart Risk Management Forum Ritz Cartlon Otel'de düzenlendi. "Sanat ve Kültür Varlıklarının Korunması" konusunun tartışıldığı Nart Risk Management Forum toplantısına Sanatçılar ve Sanatseverler Vakfı, Sanat Galericileri Derneği, Eğitim-Kültür ve Araştırma Vakfı, Kültür ve Sanat Varlıklarını Koruma ve Tanıtma Vakfı, Bilim ve Sanat Vakfı, Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ile risk yönetim şirketleri ve sigorta sektörünün temsilcileri ve sanat camiasına hizmet veren kuruluşlar katıldı. Forumda, sanat yatırımında yeni gelişmeler, sanat varlıklarının korunmasında koleksiyonerliğin önemi, Cumhurbaşkanlığı'nda bulunan sanat eserleri ve bu eserlerin konservasyon uygulamaları tartışıldı. TEB Yönetim Kurulu Başkanı ve Nart Sigorta ve Reasürans Brokerliği Danışmanlar Kurulu Başkanı Yavuz Canevi ve Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Nadir Alpaslan tarafından açılış konuşması yapılan forumda ünlü sanat müzayedesi şirketi Sotheby's'in Ortadoğu ve Körfez Bölgesi Başkanı Roxane Zand, Proje 4L Elgiz Çağdaş Sanat Müzesi Kurucusu Can Elgiz, Mudo Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Taviloğlu, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi Kamu Hukuku Bölüm Başkanı Prof. Dr. İlber Ortaylı, Deutsche Bank AG Sanat Danışmanı Alistair Hicks, Pera Müzesi Genel Müdürü Özalp BİROL konuşmacılar arasında yer aldı.

NART'TAN SANAT ESERLERİNE ÖZEL İLGİ
Türkiye 'nin en mühim koleksiyonerleri, galerileri, büyük sergi organizasyonları, müzayede şirketleri ve birçok özel ve devlet müzeleri Nart tarafından sigortalanıyor. Kültür Bakanlığı'nın Tokyo, New York ve Paris'te gerçekleştirdiği 'Muhteşem Süleyman', 'Tutankamon' ve 'Asurlular İstanbul'da' sergilerinin yapılmasında da Nart yönetim ekibi rol oynamıştı. Sanat Sigortaları'nda sektör lideri olan Nart Sigorta ve Reasürans Brokerliği, sanata ve sanatçıya sigorta desteği vermek için uzman kadrosuyla tüm dünyada çalışıyor. Sanata yepyeni bir sigorta anlayışı getirerek Nart Sanat Sigortasıyla "All Risk" kapsamında değerlendirilen Yangın, Hırsızlık, Deprem, Kazaen Kırılma, Nakliye ve belirtilmeyen adreslerdeki gerçekleşen hasarlar tek bir şemsiye poliçeyle otomatik teminat altına alınıyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Sanat eserlerine sigorta güvencesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN