Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Online rezervasyona vergi incelemesi

Maliye, yurtdışı merkezli online tatil rezervasyonu şirketleri takibe aldı. Bir ihbarı değerlendiren Maliye, para hareketlerini araştırıyor

Giriş Tarihi: 25.9.2013
Maliye Bakanlığı, internet üzerinden yapılan tatil rezarvasyonları yapan internet sitelerini mercek altına alıyor. V.G isimli bir vatandaşın yaptığı şikayet başvurusu Maliye'yi harekete geçirdi. Bakanlık, İstanbul polisine 'vergi kaçakçılığı' iddiasını araştırma görevi verdi. V.G isimli vatandaş, yurtdışı merkezli şirketlerin her rezervasyon için yüzde 20-25 arası komisyon aldığını kaydetti.

GENİŞ KAPSA MLI ARA ŞTIRMA

V.G isimli vatandaş, "booking.com, expedia. com, HRS.com, laterooms.com, venere.com, orbitz.com" gibi portalların birçoğunun Türkiye'de ofisleri olmasına rağmen Türkiye'ye vergi ödemediğini söyledi. V.G, paraların Deuctsche Bank gibi bankalar aracılığıyla yurtdışına gönderildiğini öne sürdü. Maliye Bakanlığı da, yurtdışı merkezli rezervasyon bedellerini ve bunlardan alınan komisyonların beyan edilip edilmediğini inceleyecek. Bakanlık, paranın yurtdışına çıkarılıp çıkarılmadığını da araştıracak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Online rezervasyona vergi incelemesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN