Tayvan Türkiye'yi stratejik ortak seçti

Giriş Tarihi: 26.9.2013 10:54 Güncelleme Tarihi: 26.9.2013 13:23

Türkiye’yi 2013 yılı için stratejik ülke olarak seçen Tayvan, Türkiye ile ticari ilişkilerini geliştirmek üzere 27 Eylül – 1 Ekim tarihleri arasında İstinye Park’ta ‘Taiwan Excellence Günleri’ düzenliyor.

Başta Asus, Acer, HTC gibi dünya çapındaki teknoloji markaları ile bilişim, ev ve hediyelik eşya sektörü, ofis ekipmanları, spor sektörlerinin de bulunduğu 'Taiwan Excellence Ödülü' alan 42 Tayvanlı marka, İstinye Park'ta 110'dan fazla ürünü ile Türk yatırımcısı ve tüketicisiyle buluşacak.

Tayvan'ın ticari ilişkilerini geliştirmek üzere daha önce, İngiltere, Brezilya, Hindistan, Endonezya ve Çin'de düzenlenmiş olan 'Taiwan Excellence Günleri' Tayvan Ekonomi Bakanlığı'na bağlı Tayvan Dış Ticaret Ofisi (BOFT) girişimi olarak, Tayvan Dış Ticaret Geliştirme Kurulu (TAITRA) tarafından gerçekleştirilecek. Türkiye'de Tayvan markalarına yönelik tüketici farkındalığını artırmak için düzenlenen etkinlikteki tüm katılımcılar, Taiwan Excellence Ödülü'nü kazanarak uluslararası standartta mükemmeliğini kanıtlayan markalarını sergileyecek.

Taiwan Excellence Ödülü'nü kazanmak için markaların Tayvan merkezli üretimli olması, ARGE, tasarım, kalite ve pazarlama olmak üzere 5 farklı kriter üzerinden başarılı olması gerekiyor. Bu kriterlerin yenilikçi değerde olması koşuluna ile her birine eşit önem veriliyor. Taiwan Excellence Altın Ödülü, Taiwan Excellence Gümüş Ödülü ve Taiwan Excellence Ödülü olmak üzere 3 farklı kategoride değerlendirilen şirketler, iki aşamalı bir süreçten geçiyorlar. Taiwan Excellence Ödülü, ulusal çapta ekonomik gelişim için çok önemli olan, rekabetin yüksek olduğu 11 endüstriyi kapsıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tayvan Türkiye'yi stratejik ortak seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN