Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ziraat'ten KOBİ'lere 100 milyon euroluk kaynak

Ziraat Bankası, KOBİ'ler ve daha büyük ölçekli firmaların finansmanı için Avrupa Yatırım Bankası (AYB) ile yeni bir kredi anlaşması imzaladı. Anlaşma ile 100 milyon euro, firmaların finansmanı için kullanılacak.

Giriş Tarihi: 26.9.2013 13:13
Ziraat Bankası'ndan yapılan açıklamaya göre, AYB tarafından 200 milyon euro olarak onaylanan, KOBİ ve daha büyük ölçekli firmaların finansmanını amaçlayan kredinin ilk etapta 100 milyon euroluk kısmı kullanıma açılacak. Projenin 100 milyon euro tutarındaki ilk dilimi, 3 yıl geri ödemesiz olmak üzere toplam 8 yıl vadeli olacak. Kalan 100 milyon euroluk dilimin kullanıma açılması için de önümüzdeki yılın başında kredi anlaşmasının imzalanması bekleniyor.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ziraat Bankası Uluslararası Bankacılık ve Ortaklıklardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Osman Arslan, yeni kredinin, çalışan sayısı 250'yi geçmeyen KOBİ'ler ile çalışan sayısı bin 500'ü geçmeyen daha büyük ölçekli firmalara kullandırılacağını belirtti.

Kredinin asgari 2 yıl vadeyle yatırım ve işletme sermayesi finansmanında kullandırılacağını ifade eden Arslan, şunları kaydetti:

"Uzun vadeli kaynakların reel sektöre aktarılması ile ülkemiz firmalarının rekabet gücünü artırmayı hedefliyoruz. Bankamız, yeni iş modeline paralel olarak ülkemiz firmalarına sağladığı desteği artırarak devam ettiriyor. Ülkemiz firmalarının dış ticaret alanındaki ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla da her geçen gün ürün çeşitliliğimizi ve hizmet kalitemizi artırarak müşterilerimizin kullanımına sunuyoruz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ziraat'ten KOBİ'lere 100 milyon euroluk kaynak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN