6'ncı büyük fon Türkiye'ye geliyor

Giriş Tarihi: 27.9.2013

Kuveyt Sanayi ve Ticaret Bakanı Al-Saleh, 386 milyar dolarla dünyanın 6'ncı büyük fonu KIA'nın Türkiye'ye yöneldiğini söyledi

Uluslar arası kredi derecelendirme kuruluşlarının yatırım yapılabilir notu verdiği Türkiye, kamu fonlarının da dikkatini çekiyor. Dünyanın en büyük 6'ncı kamu fonu olan Kuveyt Yatırım İdaresi (Kuwait Investment Authority- KIA), Türkiye'de yatırım yapmak için kollarını sıvadı. Kuveytli fonun Türkiye ilgisini ise ülkenin Sanayi ve Ticaret Bakanı Anas Khalid Al-Saleh açıkladı. Mersin'de bu yıl ilk kez düzenlenen Türk-Arap Ekonomi, Ticaret ve Yatırım Bakanları Toplantısı" sonrasında SABAH gazetesine konuşan Al-Saleh, küresel devlere yatırımlarıyla tanınan KIA'nın Türkiye'de yatırıma hazırlandığını belirtti.

"Yeni bankalar gelecek"
Kasasında 386 milyar doları bulunan KIA'nın Türkiye'nin fırsatlarla dolu olduğunu belirten Al-Saleh, "KIA Türkiye'ye yatırım yapmayı planlıyor" dedi. Türk finans sektörünün güçlü yapısı olduğunu dile getiren Kuveytli Bakan, "Son olarak Burgan Bank Türkiye'ye giriş yaptı. Başarılı bir performans sergiliyor. Yeni bankalar da yakında gelecek" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
6'ncı büyük fon Türkiye'ye geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN