Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağlayan: Koç da bakkal Ahmet gibi...

Giriş Tarihi: 27.9.2013 11:28 Güncelleme Tarihi: 27.9.2013 14:11

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Nasıl bakkal Ahmet, sanayici Mehmet denetleniyorsa, Koç Grubu da Sabancı Grubu da denetime açıktır" dedi.

Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Ankara'da Ekonomi Muhabirleri Derneği üyeleri ile bir araya geldi. Bakan Çağlayan'a toplantıda, son dönemde Koç Grubu ile ilgili olarak yoğunlaşan haberler de soruldu. Çağlayan, şöyle konuştu:

"Gerekli denetimler gerekli kurumlar tarafından yapılır. Bu denetimler de yasaldır. Nasıl bakkal Ahmet, sanayici Mehmet denetleniyorsa, Koç Grubu da Sabancı Grubu da denetime açıktır. Bunu olanlarla (Gezi olayları) ilişkilendirmeyi doğru bulmuyorum."

Çağlayan, MİLGEM ihalesinin iptali ile ilgili olarak da, "Zaman zaman bazı ihaleler iptal edilebiliyor. Bu da Savunma Sanayi İcra Kurulu'nun aldığı bir karar sonucu iptal edilmiştir. Bir kasıt aranmaması gerekiyor."

Öte yandan Çağlayan toplantıda yatırımları kolaylaştırıcı yeni bir paket hazırladıklarını açıkladı.

Çağlayan, pakette Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) sürecinin kısaltılması ve iyileştirilmesi, KOBİ'lerin banka kredilerinde teminat gösteriminin kolaylaştırılması, damga vergisi ve harçlar kanunun gözden geçirilmesi gibi çok ciddi düzenlemeler olacağına dikkat çekti.

Çağlayan bu düzenlemelerin bir torba kanun şeklinde hazırlanarak yıl sonuna kadar yasalaşmasını öngördüklerini bildirdi.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağlayan: Koç da bakkal Ahmet gibi...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN