Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vakıf'a 800 milyon $'lık sendikasyon

17 ülkeden 27 bankanın katılımıyla sendikasyon anlaşması imzalayan Vakıfbank, 800 milyon dolarlık kaynak sağladı

Giriş Tarihi: 27.9.2013
Vakıfbank, 17 ülkeden 27 bankanın katılımıyla 800 milyon dolar tutarında yılın ikinci sendikasyon kredisine imza attı. Bankadan yapılan açıklamada ilk sendikasyon diliminin nisan ayında alındığı hatırlatıldı. Geçen yıl eylül ayındaki sendikasyon kredisini yüzde 107 oranında çeviren Vakıfbank, temin ettiği bu krediyi dış ticaretin finansmanında kullanmayı planlıyor. Vakıfbank, krediyi ING Bank koordinatörlüğünde 166 milyon dolar ve 471 milyon euro tutarında iki dilim halinde alacak. Bir yıl vadeli kredinin maliyeti ise Libor-/Euribor + yüzde 0.75 olarak belirtildi.

YENİLEME ORANI % 107
İkinci dilim sendikasyon kredisiyle ilgili bilgi veren Vakıfbank Genel Müdürü Halil Aydoğan, "2013'ün ikinci sendikasyon işlemini gerçekleştirdik. Bu işlemde yüzde 107'lik bir yenileme oranı elde etmekten büyük mutluluk duyuyoruz" diye konuştu.

YABANCI PARA TAHVİLDE SEKTÖR LİDERİ
Halil Aydoğan, tahvil ihraç programı kapsamında bu yıl 1.1 milyar dolarlık ihraç gerçekleştirerek Türkiye'de en çok yabancı para tahvil ihracı yapan banka olduklarını söyledi. Aydoğan ayrıca, hazirandan bu yana da 500 milyon dolar tutarında tahsisli bono ihracı gerçekleştirdikleri bilgisini verdi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vakıf'a 800 milyon $'lık sendikasyon
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN