Kartal'ın dönüşümüne cerrah titizliği

Kartal'da dönüşümün yol haritası belirlendi. İnşaat şirketlerini de arkasına alan Belediye Başkanı Dr. Öz "Önce tanı, sonra tedavi" dedi

Giriş Tarihi: 28.9.2013
Kadıköy-Kartal Metro hattı ve Adliye Sarayı ile ön plana çıkan Kartal, kentsel dönüşüm çalışmalarıyla Anadolu yakasının çekim merkezi olmaya aday. İnşaat firmalarının proje ve kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırdığı Kartal'da iki yeni kent merkezinin kurulması planlanıyor. Bu meydanlardan ilki, Kartal Belediyesi'nin mevcut ilçe merkezini 'Barcelona' modeliyle dönüştürmesiyle ortaya çıkacak. İkincisi ise Dap Yapı ve Ağaoğlu ortaklığında Emlak Konut GYO arazisinde gerçekleştirilecek marinalı proje olacak. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, ilçede üç dalda ele aldıkları kentsel dönüşüm projelerinin sonunda yatırımcıları çekip, nüfusu 1.2 milyona ulaştıracaklarını söyledi.

ÜÇ AŞAMALI DÖNÜŞÜM
Kartal'ın yatırımcıya sunduğu avantajlar ve ilçenin vizyonunun masaya yatırıldığı toplantıda konuşan Altınok Öz, asıl mesleğinin cerrahlık olduğunu hatırlatarak ilçenin dönüşümü için üç ayaklı bir yol haritası belirlediklerini anlattı. İlçede bir cerrah titizliğiyle çalışacaklarını anlatan Öz, şöyle konuştu: "Önce tanıyı koyduk, sonra tedaviye başladık. İlk iş çarpık yapılaşmayı ortadan kaldırmak. Sonra sanayi tesisleri, turizm ve konut yapımına geçilecek. Ardından siteler sitelerin güçlendirilecek."

ÇIKIŞ DÖNEMİ BAŞLADI
Kartal'da faaliyet gösteren markalı konut şirketleri de yeni projeler için kolları sıvadı. İbrahim Dumankaya- DKY İnşaat Başkanı Ali Dumankaya, 500 milyon lira değerinde bir projeye başlayacaklarını ifade etti. Kartal'ın çıkış döneminin başladığını belirten Dumankaya, "Bu yıl bir-iki noktada, önümüzdeki yıl da üç-dörtnoktada olacağız" dedi. EGEYapı Group Başkanı İnanç Kabadayı da, 7 yıldır Kartal'da proje geliştirdiklerini ve şu an dördüncü projelerini yaptıklarını söyledi. Kabadayı "Kartal'ın iki yapısı var. Biri konut, diğeri fabrika bölgesi. Yatırımlarla Kartal, Anadolu yakasının merkezi olacak. Biz de yatırımlara devam edeceğiz" diye konuştu.


BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Kartal'ın dönüşümüne cerrah titizliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN