Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Evde bakım sektörü büyümeli'

Küresel Yaşlı Bakımı ve Yaşlı Turizmi toplantısına katılan Emine Erdoğan, gençlere "Onların yeri sizin yanınız, kendi evlerinde bakın" diye seslendi

Giriş Tarihi: 1.10.2013
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, genç ve orta yaşlılara, "Anne, babalarınızı, yaşlılarınızı" ihmal etmeyin çağrısı yaptı. Ankara'da başlayan "Küresel Yaşlı Bakımı ve Yaşlı Turizmi" toplantısına katılan Emine Erdoğan, gençlere "Bizler ahde vefaya inanan bir medeniyetin temsilcileriyiz" diye seslendi.

90 BİNE ULAŞTI

Emine Erdoğan, yaşlılar için en insani yerin yakınlarının yanı ya da kendi evleri olduğunu vurgulayarak evde bakım hizmetlerinin daha da yaygınlaştırılması gerektiğini söyledi. Yaşlıların problemlerinin çözümünde devlet, toplum ve birey olarak herkese sorumluluk düştüğünün altını çizen Erdoğan, çalışma hayatının getirdiği günümüz koşullarının yaşlı bakımı ve turizminde önemli bir sektör oluşturduğunu vurguladı. Erdoğan, "Bakanlıkça sağlanan evde bakım desteğinden 90 bin, huzurevlerinden 11 bin kişi faydalandı. Evde bakımın daha da yaygınlaşması kültürümüze de daha uygun" dedi.

140 BİN YAŞLIYA EVDE BAKIM HİZMETİ
Aile Bakanı Fatma Şahin de yaşlı bakımına destek verdiklerini belirterek, "400 bin kişiye evde bakım desteği verildi. Bunun 140 bini yaşlı" dedi. İçişleri Bakanı Muammer Güler ise giderek merkezileşen bakım hizmetlerini, tekrar yerel yönetimler ve sosyal hizmet kuruluşlarına aktarmak gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Evde bakım sektörü büyümeli'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN