Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kredi müşterimizin koruyucu hekimiyiz

Giriş Tarihi: 1.10.2013

Ziraat, iflasları önlemek için tüm kurtarma yöntemlerini ortaya koyuyor. Genel Müdür Yardımcısı Göğebakan müşterilere koruyucu hekim gibi yaklaştıklarını belirterek "Amaç müşterinin ayakta kalması" dedi

Ziraat Bankası'nın kredi müşterisi olan ve iflasına karar verilen Ora Alışveriş Merkezi ve Otel Kompleksi'nin iflas erteleme talebi kurtarma planlarını boşa çıkardı. Bankanın Kredi Politikaları'ndan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cengiz Göğebakan, 270 milyon euro kredi verilen Ora ile ilgili yaşananları anlattı. Göğebakan, "Ora'nın aspirinle çözülebilecek durumu yoktu. Bir antibiyotik kokteyli hazırladık. Ancak ilacı veremeden iflas kararı çıktı. Şirketlerin sıkıntılarını başlamadan çözmek için koruyucu hekim gibi çalışıyoruz" dedi.

'FİNANSAL ORTAĞIZ'
Şirketlerin iflas ertelemek yerine kendileriyle konuşmalarının daha doğru olduğunu belirten Göğebakan şöyle konuştu: "Şirketler bankaları finansal ortak olarak görmeli. Her akıllı banka müşterisinin sorununu çözmek için çaba gösterir." Mahkeme tarafından görevlendirilmiş iki bilirkişi ve üç lisanslı bağımsız gayrimenkul değerleme şirketinin Ora için değer tespit çalışması yürüttüğünü söyleyen Cengiz Göğebakan, "Bu 5 farklı kanaldan gelen değerlemeler 200-270 milyon euro arasında değişiyor. Ora gerçekten de 2 farklı otel konseptiyle alışveriş ve eğlence merkezi olarak ekonomik açıdan önemli bir tesis. Ancak bugün icradan 250 milyon euro fiyatla satışa çıksa kimse almaz" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kredi müşterimizin koruyucu hekimiyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN