Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Kumbara'dan öğretmene lojman çıktı

Giriş Tarihi: 1.10.2013

TEV ve Turkcell'in ortaklığında yürütülen "Van için Türkiye Kumbarası" projesiyle 192 öğretmen eve yerleşti. Eğitimde sürekliliğin hedef alındığı projeyle 100 öğrenciye burs verildi

Van depreminin ardından yapılan eğitim ve istihdam projeleri şehrin yeniden soluk almasını sağladı. Depremin özellikle eğitim hayatında yarattığı aksaklıkları ortadan kaldırmak için hareket geçen Turkcell, Türk Eğitim Vakfı (TEV) ve Milli Eğitim Bakanlığı'yla ortak başlattığı "Van İçin Türkiye Kumbarası" projesinin önemli bir ayağını daha tamamladı. Projeye 5 milyon TL bağışlayan Turkcell, depremden sonra barınma sıkıntısı yaşayan öğretmenler için inşa ettiği "öğretmen kampusu"nu sahiplerine teslim etti.

EĞİTİME IŞIK OLDU

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, teslim töreninde iki yıl önce yaşanan depremin ardından önemli projeye imza attıklarını belirtti. Öztürkler, "Van'da TEV ile başlattığımız eğitim seferberliği projesinin amacı, bir öğretmen kampusu ve öğrenci yurdu inşa etmek, maddi olanaklardan yoksun başarılı öğrencilere burs vermekti. 192 öğretmenimizi eve yerleştirdik" dedi. Turkcell'in Van'a destek vermeye devam edeceğini anlatan Öztürkler, çok yakında girişimcilik alanında da güzel bir proje için hazırlık yaptıklarını vurguladı.

3 BİN 500 KİŞİDEN DESTEK
TEV Genel Müdürü Yıldız Günay da oluşturulan 'kumbara'nın tüm Türkiye'nin desteğiyle eğitim için dolduğunu belirterek, bugüne kadar Van'da yaklaşık 3 bin 750 gence burs sağladıklarını söyledi. Günay projeye 3 bin 500'ün üzerinde katılım olduğunu ifade etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Kumbara'dan öğretmene lojman çıktı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN