Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Danfoss yatırımda ilk sıraya Türkiye'yi aldı

Giriş Tarihi: 2.10.2013

Enerji tasarrufu teknolojileri üreten Danimarkalı Danfoss, Türkiye'de fabrika yatırımı için harekete geçti. 24 bin çalışanı olan şirket, arazi aramaya başladı

24 bin çalışanı ile 55 ülkede, enerji tasarrufu ürünleriyle faaliyet gösteren Danfoss, Türkiye'ye yatırımlarını büyütme kararı aldı. SABAH'a açıklamalarda bulunan Danfoss Ortadoğu ve Afrika Başkanı Leif Flojgaard, şirketin Türkiye ekonomisindeki büyümeye paralel olarak yeni yatırımlarda bulunacağını belirtti. Bu planların gelecek 5 yıllık dönemi kapsadığını söyleyen Leif Flojgaard, "Türkiye'yi yatırım yapacağımız ülkeler arasında ilk sıraya koyduk. Şu anda arazi arıyoruz. Burada daha etkin olmak için büyüme planımızı uygulamaya başlıyoruz. 5 yıllık plan süresince aşama aşama yapacağımız yatırımlarla Türkiye organizasyonumuzu güçlendireceğiz" dedi.

PİYASA İZLE NECEK

Danfoss'un Ortadoğu ve Afrika Başkanı Flojgaard, yatırım miktarının satış raporları ve piyasa geri dönüşleri sonrası belli olacağını da vurguladı.

TÜRKİYE 3 MİLYAR DOLAR TASARRUF EDER
Yatırım miktarı konusunda net rakam söylemenin zor olduğunubelirten Flojgaard, "Türkiye her yıl sadece ısınma amaçlı kullandığı doğalgazın ithalatı için 10 milyar doların üzerinde ödeme yapıyor" diye konuştu. Flojgaard, şöyle konuştu: "Başta 'Termostatik Radyatör Vanası' olmak üzere şirketimizin ürettiği enerji tasarrufu ve yaşam konforu sağlayan ürünler kullanılırsa her yıl 3 milyar dolar tasarruf edersiniz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Danfoss yatırımda ilk sıraya Türkiye'yi aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN