Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Güvenlikçiye ekmek siparişi 1.000 lira

Özel güvenlik sektörüne denetimler sıklaştırılıyor. Buna göre, güvenlikçileri görev dışında çalıştırana 1.000 TL para cezası kesilecek

Giriş Tarihi: 2.10.2013
İçişleri Bakanlığı, özel güvenlik görevlilerini görev dışında çalıştıran kişi, kurum ve kuruluşlara her eylem için bin TL para cezası uygulandığını açıkladı. İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Bahrettin Demirer imzasıyla 81 valiliğe ve Jandarma Genel Komutanlığı'na gönderilen yazıda, özel güvenlik görevlilerinin görev alanına giren hususlara açıklık getirildi. Yazıda, 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetleri'ne Dair Kanun'un "Görev Dışında Çalıştırma Yasağı" başlıklı 16'ncı maddesinde özel güvenlik personelinin, kanunda belirtilen koruma ve güvenlik hizmetleri dışında başka bir işte çalıştırılamadığı vurgulandı.

GÖREV TANIMI NET

Emniyet müdürlüklerine de ulaştırılan yazıda cezaların miktarı da belirtildi. Bu kapsamda özel güvenlik görevlisini koruma ve güvenlik hizmetleri dışında başka bir işte çalıştıran kişi, kurum ve kuruluşlara her eylemleri için bin Türk Lirası ceza kesilecek.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Güvenlikçiye ekmek siparişi 1.000 lira
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN