Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Işık Üniversitesi Ar-Ge’ye 10 milyon lira harcayacak

Işık Üniversitesi yeni eğitim yılına yatırımla giriyor. Ar-Ge ve laboratuvar altyapısını güçlendirmeyi hedefleyen kurum bu kapsamda 10 milyon TL harcayacak

Giriş Tarihi: 3.10.2013
Türkiye'nin en eski eğitim kurumları arasında gösterilen Işık Üniversitesi yatırımlarını sürdürüyor. 1885'ten beri hizmet veren kurumun hedefinde ise Ar-Ge kültürünü geliştirmek var. Bu yıl 10 milyon liralık yatırım yapacaklarını söyleyen Işık Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak özellikle Ar-Ge çalışmalarına yoğunlaşacaklarını ifade etti. Bu kapsamda yeni Ar-Ge binası inşaatına başladıklarını anlatan Kıyak, "Türkiye'nin en gelişmiş laboratuvarına sahibiz. Bu laboratuvarlarda Türkiye'nin geleceğini şekillendirecek projeler üzerinde çalışıyoruz" dedi. Üniversitenin gerçekleştirdiği yeni araştırmalar ve uluslararası projeler hakkında da bilgi veren Kıyak sözlerini şöyle sürdürdü: "Ar- Ge binamız bu yıl hayata geçiyor. Devam eden çalışmalarımız arasında ise girişimcilik projeleri ve yüz tanıma sistemleri öne çıkıyor."

YÜZ TANIMADA YENİ DÖNEM
Özellikle yüz tanıma teknolojisinde oldukça önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Kıyak, projenin ayrıntılarını ise şu sözlerle anlattı: "Projemizin tam adı: Yüz Anatomisine Dayalı İfade Tanıma. Bu çalışmanın amacı bir yüz ifadesini oluşturan temel kas kuvvetlerini insan yüzünün anatomik kısıtı altında belirlemek."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Işık Üniversitesi Ar-Ge’ye 10 milyon lira harcayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN