1 ayda 3.3 katrilyonluk yatırımın açılışını yaptık

Adana'da toplu açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan, "Bu ülkenin 81 iline yatırım yaptık. Adeta bir hizmet hasadı gerçekleştiriyoruz. Son 1 ayda 3.3 katrilyonluk açılış yaptık" dedi

Giriş Tarihi: 6.10.2013
Son 1 ayda 3 katrilyon 326 milyon liralık yatırımın toplu açılışını gerçekleştiren Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Adana'da toplu açılış törenine katıldı. İstasyon Meydanı'nda düzenlenen Adana Entegre Sağlık Kampusu temel atma töreni, TOKİ anahtar teslimi ve yapımı tamamlanan tesislerin toplu açılış töreninde vatandaşlara hitap etti. Başbakan Erdoğan, "Adeta bir hizmet hasadı gerçekleştiriyoruz. Toprağa attığımız tohumlar filiz oldu, fidan oldu, ağaç oldu, meyve vermeye başladı" diye konuştu. Başbakan, 860 trilyon liralık yatırımla 102 eseri, hizmeti şehre kazandıracaklarını söyledi. Erdoğan, son bir ay içinde Adıyaman, Malatya, Denizli ve Adana'ya kazandırdıkları yatırımların toplam tutarının da 3 katrilyon 326 trilyon lira olduğunu vurguladı.

HAVALİMANI 36 AYDA TAMAM

Erdoğan, özel sektörün de şehirde 596 trilyon liralık yatırım yaptığını söyledi. Başbakan Erdoğan, Adana'da yaplacak 33 bin kişilik bir stadyumun yer teslimini 23 Eylül'de 2013'te gerçekleştirdiklerini söyledi. Erdoğan, TOKİ'nin yaptığı stadyumun toplam maliyetinin 140 milyon lira olduğunu ifade ederek, Aralık 2015'te tesisin tamamlanmasını hedeflediklerini belirtti. Başbakan, yer teslimi 15 Mart'ta yapılan Çukorova Bölgesel Havalimanı'nın da 36 ayda tamamlanacağını söyledi. Adana'ya bir başka yatırımlarının ise metro olduğunu anlatan Erdoğan, metronun Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na devredileceğini, hızla inşa edileceğini söylediklerini hatırlattı.

BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
1 ayda 3.3 katrilyonluk yatırımın açılışını yaptık
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN