11 milyar dolarlık fonu Türk yönetecek

ABD'de finans çevrelerinin yeni gözdesi Türkler oldu. Ülkenin en büyük yerel bankası Bank 53'ün ardından 11 milyar dolarlık fon Perella Weinberg Partners, genel müdürlük koltuğunu Cem Koray'a emanet etti

Giriş Tarihi: 6.10.2013
Coca-Cola, Western Union gibi Amerikan devlerinin ardından bankalar da kaptan köşklerini Türkler'e açtı. Londra, Dubai gibi finansın önemli üslerinden sonra paranın merkezi ABD'de de finans kurumları Türkler'e emanet ediliyor. ABD'nin en hızlı büyüyen finans kuruluşlarından Perella Weinberg Partners, Türk finans uzmanı Cem Koray'ı Genel Müdür yaptı. Toplam aktifi 11 milyar dolara ulaşan New York merkezli Perella Weinberg Partners'ta perakende biriminin başına transfer olan Koray, 10 yıl boyuna New York ve Londra piyasalarında üst düzey görevler yaptı.

JP Morgan'dan transfer

Son olarak JP Morgan'da Kıdemli Direktörlük görevini yürüten Koray'ın kendileri için oldukça önemli bir transfer olduğunu söyleyen Perella Weingberg Partners'ın kurucu ortağı Peter Weinberg, "Müşterilerimize kaliteli hizmet vermek için birinci sınıf çalışanlara ihtiyacımız var. Kadrolarımızı entelektüel yeteneklerle geliştirmekte kararlıyız. Cem Koray tüketici ürünlerinde deneyimli bir bankacı. Onunla çalışacağımız için heyecanlıyız" dedi. 2006'da kurulan ve 400 çalışanı bulunan Perealla Weinberg Partners'ın Londra, Abu Dhabi, Dubai, Pekin başta olmak üzere 4 kıtada 8 ofisi bulunuyor.

En büyük yerel bankanın başında
ABD'de
adından bahsettiren diğer Türk bankacı da Tayfun Tüzün olmuştu. Tüzün, 112 milyar dolarlık aktifi olan ülkenin en büyük yerel bankası Bank 53'te hem başkan yardımcılığı hem de banka hazinesinin başına geçmişti. Bank 53'ün bin 312 şubesinde 21 bin çalışanı var.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11 milyar dolarlık fonu Türk yönetecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN