Herkes İstanbul'dan ev satın almak istiyor

Giriş Tarihi: 6.10.2013

Kılıçoğlu İnşaat'ın patronu Talat Kılıç, Türkiye'nin emlakta gözde olduğunu belirterek, "Lübnan, Mısır ve Suriyeliler İstanbul'da ev satın almak istiyor" dedi

Bugüne kadar Çorlu'da 3 bin 500 adet konut ve ofis inşa eden Kılıçoğlu İnşaat, İstanbul'daki yatırımlarına hızla devam ediyor. Firma bugün İstanbul'un Anadolu yakasındaki Hukukçular Towers, Kuriş Kule ve Mermerler Plaza projelerinin ardından şimdi de Sarıyer'de konut projesi gerçekleştiriyor. İstanbul'un cazibesini sürdürdüğünü dile getiren Kılıçoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Talat Kılıç, "Herkes İstanbul'dan ev almak istiyor. Mısır, Suriye, Lübnanlılar'ın hayali İstanbul'da daire almak" diyor.

En son projenizden sporcular bütün kat satın aldı. Bu nasıl oldu anlatır mısınız?
Ünlü futbolcu Orhan Şam hem dükkân, hem de daire yatırımı yaptı. Bir kattaki bütün daireleri aldı. Serdar Kesimal, Bekir İrtegün yarım kat satın aldılar. Yabancı futbolcu Hilbert daha önce Kartal'dan da kat satın almıştı, buradan da aldı. Özer Hurmacı var. Basketbolcu Semih Erden var, yerini ayırttık. Katarlı çok müşterimiz var. Her projemizden alıyorlar. Bir katta 14 dairemiz var.

SİYASİ İSTİKRAR ŞART
Çalışan kesim artık ev almıyor ama çok fazla inşaat var deniyor. Siz ne düşünüyorsunuz?
Amerika'nın ekonomisi diyor ki para icat olduğundan beri krizler olmuştur, ancak krizler hiçbir zaman ilelebet sürmemiştir. Bazen iniş bazen de çıkış olacak. Türkiye'nin önünde çok ciddi tepeler olduğuna ihtimal vermiyorum. Bugün devletin yarattığı ekonomik istikrar, bir de siyasi istikrar çok önemli.

'AVRUPA, TÜRKİYE KADAR İYİ DEĞİL'
Avrupa'daki hiçbir ülkenin, Türkiye kadar iyi durumda olmadığını söyleyen Talat Kılıç, "Uzakdoğu'da güçlenme var. Artık varlık ve servetler batıdan doğuya kayıyor. Afrika'da hareketlenme zenginleşmeye sebep olacak" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Herkes İstanbul'dan ev satın almak istiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN