Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Önce iyileştirip sonra işe alıyor

Avon, meme kanseriyle mücadele kapsamında kadınlara ücretsiz tarama yaparak bin 200'ünün erken teşhisle kurtulmasını sağladı. Şirket, tedavi sonrasında kadınlara istihdam imkânı da sunuyor

Giriş Tarihi: 6.10.2013
Ekim, dünyada meme kanserine dikkat çekme ve bilinçlendirme ayı olarak kabul ediliyor. Bu alanda mücadele için 21 yıl önce İngiltere'den yola çıkan doğrudan satış şirketi Avon, ekim boyunca düzenlediği etkinliklerle, 30'lu yaşlara kadar inen meme kanserini gündeme taşımaya çalışıyor. Her yıl 15 Ekim Dünya Meme Sağlığı Günü'nde birçok organizasyona imza atan şirket, ünlü yıldızları da kampanyasına dahil ediyor.
32 İLDE 50 BİN KADINA ULAŞTI

Dünya çapında 50'den fazla ülkede kadınlara ücretsiz mamografi taraması ve bilinçlendirme kampanyalarıyla 100 milyondan fazla kişiye ulaşan Avon, 18 yıldır bu çalışmalarını Türkiye'de de sürdürüyor. Meme Kanseriyle Mücadele kampanyaları kapsamında 32 ilde 50 bin kadına ulaşıldı. 10 binden fazla kadına ücretsiz tarama yapılırken, şüpheli görülen bin 200 kişiye ek teşhis imkânı sunuldu.

ÜNLÜLER FONU OLUŞTURULDU
Kampanya kapsamında ciddi bir sektör de yaratıldı. Birçok kişiye tasarım ve üretim yaptıran şirket, dünya çapında bir fon oluşturdu. Ünlülerin tasarladığı çanta, büstiyer gibi ürünlerin satışıyla büyüyen fon, ülkelerin ihtiyaçlarına göre meme kanseriyle mücadele kapsamında bağışlar için kullanılıyor. Avon'un dünya çapında oluşturduğu fon 780 milyon dolara ulaştı. Türkiye'deki fon ise 2.2 milyon liraya yükseldi.

4 MİLYONA YAKIN ÜRÜN
Avon Türkiye Genel Müdürü Orlando Andrei, Pembe Ajanda'nın yanı sıra kolye, rozet, kalem kılıfı, kalem, telefon kılıfı gibi ürünleri satış sunduklarını söylüyor. Geçen yıl dünyada 3.8 milyon adet ürün satıldığını belirten Andrei şu bilgileri veriyor: "2013'te toplanan fonların yüzde 38'i eğitim, yüzde 18'i erken teşhis ve mamografi çekimi, yüzde 11'i ekipman, yüzde 9'u araştırma ve yüzde 11'i hastane çalışmalarında kullanıldı."

TEDAVİ SONRASI DESTEK
Çalışanlarının çoğunu kadınların oluşturduğu Avon, meme kanseri tedavisi gören kadınların yeniden ekonomik kazanımlarını elde etmelerinde önemli destekler veriyor. Orlando Andrei, "Esnek çalışma saatleri ve aileden kopmadan para kazanma üzerine kurulu Avon sistemi, tedavi sürecinde sosyal ve ekonomik hayattan kopmak zorunda kalan kadınlara pozitif ayrımcılıkla yeniden güçlenme şansı sunuyor" diyor.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Önce iyileştirip sonra işe alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN