Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin büyüme potansiyeli yüksek

Giriş Tarihi: 8.10.2013

AIG Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu, Türkiye'nin 2012 sonu itibarıyla 'Hızlı Büyüme Ülkeleri' arasına girdiğini ifade etti. Sağıroğlu, Türkiye'nin teknoloji, insan kaynağı ve ürün geliştirme alanlarında yoğun yatırım aldığını söyledi.

AIG Sigorta Genel Müdürü Süleyman Sağıroğlu, AIG markasına dönüşle birlikte AIG'nin tüm dünyada hızlı bir yeniden yapılanma sürecine girdiğini ifade etti. 2012 sonu itibarıyla Türkiye'nin, yüksek büyüme potansiyeline sahip ülkelerden oluşan 'Hızlı Büyüme Ülkeleri' arasında yerini aldığını söyleyen Süleyman Sağıroğlu, "Hızlı Büyüme Ülkesi olarak Türkiye, teknoloji, insan kaynağı ve ürün geliştirme konusunda yoğun yatırım alıyor. AIG Sigorta yönetimi olarak son derece heyecanlıyız. Müşterilerimize ihtiyaçlarına yönelik ürünleri kolay ulaşılabilir dağıtım kanallarından, satış öncesi ve sonrası müşteri odaklı yaklaşımımızla satarak sürdürülebilir büyüme hedefliyoruz" diye konuştu. Türkiye'deki büyüme stratejisinin banka sigortacılığı kanalıyla önemli ölçüde gelişmesini sağlayacağını belirten Süleyman Sağıroğlu, yine de AIG'nin büyüme hedefini tek bir kanala yoğunlaştırmadığını aktardı. "2013 yılında yatırımlarımızı bankasürans ve direkt satış kanalları dışında, sigorta sektöründe önemini asla yitirmeyecek iki önemli kanalımız olan acentelerimiz ve brokerlerimize yoğunlaştırıyor olacağız. Amacımız sigorta sektöründe pastayı büyütmek" diyen Sağıroğlu, farklı satış kanallarında, değişen müşteri ihtiyaçlarına yönelik geliştirilmiş ürün ve hizmet seçenekleriyle büyümeyi hedeflediklerini kaydetti.

'AIG'NİN ÇALIŞANA YATIRIMI SÜRÜYOR'
Süleyman Sağıroğlu, AIG'nin Türkiye'de yaptığı teknoloji ve insan kaynağı yatırımlarından da bahsetti. "AIG Sigorta'nın en güçlü yanlarından biri çalışanlarıdır. 2012 yılı sonunda 170 olan çalışan sayımız şu anda 250'ye ulaşmış durumda, 300'lere kadar yükselmeyi planlıyoruz. Çalışanlarımızın yüzde 60'ı yabancı dile hakim, çok uluslu şirketlerde çalışmış gençlerden oluşuyor. Sürekli büyüyen ekibimizin AIG kültürüne entegrasyonunu sağlayarak kendilerini en iyi şekilde ifade edebilecekleri, formasyonlarına ve tecrübelerine uygun bir çalışma ortamında bulunmalarını sağlamak da en önemli hedeflerimizden biridir" diyen Sağıroğlu, çalışanların en yüksek verim ve tatmin duygusuyla devam edebilmeleri için İnsan Kaynakları Departmanı ile farklı projeler geliştirdiklerini vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin büyüme potansiyeli yüksek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN