Altın bileziği okulda takıyorlar

Giriş Tarihi: 10.10.2013

Mehmet Altınbaş Vakfı'nın kurduğu Kemerburgaz Üniversitesi'nde başlatılan Takı Programı'yla öğrenciler ürettikleri tasarımlarla cep harçlıklarını kazanıyor

Mehmet Altınbaş Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından kurulan İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi yatırımlarına hız verildi. Henüz üniversitenin üçüncü yılı olmasına rağmen hızla büyüdüğünü belirten Rektör Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ, artan ihtiyaca cevap vermek için yeni öğretim yılına yatırımı 12 milyon TL'yi bulan yeni bir binayla girdiklerini söyledi. Üçtuğ, bu yıl hayata geçen Tıp ile Eczacılık Fakültesi için 2 milyon TL'lik yatırımla laboratuvarlar kurulduğunu belirtti.

ALTINBAŞ HOLDİNG'TE STAJ
Üçtuğ, estetik ve maddenin buluştuğu Takı Tasarımı Programında öğrencilerin, eğitimleri sırasında kazandıkları beceriler sayesinde kendi tasarımlarını ürettiğini belirtti. Üçtuğ'un verdiği bilgilere göre bu programa yerleşen öğrencilerin mezuniyet ortalamasına göre ilk yüzde 50'ye iş garantisi veriliyor. Üniversitenin öğrencileri ayrıca Altınbaş Holding bünyesinde farklı alanlarda staj yapma imkânı bulabiliyor.

Kampusun kapalı alanı 2 kat büyüdü
Üniversitenin kapalı alanını 12 bin metrekareden 24 bine çıkardıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Yıldırım Üçtuğ, "Yeni binamız fen-edebiyat, hukuk, iktisadi ve idari bilimler, mühendislik ve mimarlık fakültelerini barındırıyor. Binada 25 adet sınıf ve ofis bulunuyor. Yapıda, 180 ve 350 kişilik amfiler ile yüksek teknolojiyle donatılmış 8 adet mühendislik laboratuvar da var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Altın bileziği okulda takıyorlar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN