Türkiye'nin en iyi haber sitesi

MasterCard Türk şirketini satın alıyor

MasterCard, ödeme sistemleri alanında, Türkiye’nin önde gelen çözüm sağlayıcısı Provus’u satın almak için imza atıyor.

Giriş Tarihi: 10.10.2013 09:35
MasterCard bugün yaptığı açıklamayla ödeme çözümleri ve işlemleri sağlayıcısı Provus Bilişim Hizmetleri A.Ş.'yi satın almak için imza atacağını duyurdu. Rekabet Kurulu onayına tabi olan satın alma sürecinin 2013'ün son çeyreğinde tamamlanması öngörülüyor.

2001 yılında İstanbul'da kurulan Provus'un müşteri portföyü finans kurumlarından, telekomünikasyon servis sağlayıcılarına ve perakendecilere kadar geniş bir yelpazeden oluşuyor. Provus'un ödeme çözümleri ise alt yapı hizmetlerinin yanı sıra, ön ödeme çözümlerini ve ATM hizmetlerini kapsıyor.

MasterCard'ın Provus'u satın almasıyla ilgili bilgi veren MasterCard Avrupa Başkanı Javier Perez "Provus'un satın alınması, MasterCard'ın müşterilerine değer katmak için yenilikçi çözümler geliştirmesini sağlayacak, Avrupa'daki işlem hacmimizi büyütecektir. Büyüyen bir pazar olmaya devam eden Türkiye, bu yapısıyla son derece heyecan verici bir ülke. Bu satın alma ile sahip olduğumuz platform sayesinde sadece yerel müşterilere hizmet sunmakla kalmayacak, tüm bölgeye yenilikçi ödeme çözümleri taşıyabileceğiz" dedi.

Provus'un CEO'su Tunç Daşar ise, "Bugün yaptığımız açıklama, Türkiye'deki geleneksel ve geleneksel olmayan müşterilere en gelişmiş ödeme çözümlerini ve altyapı hizmetlerini sunan şirketimiz için yepyeni bir sayfa anlamına geliyor. Geleceğe MasterCard ailesinin bir ferdi olarak bakıyoruz ve mümkün olan en geniş kitlelere yenilikçi ödeme çözümleri sunmaya odaklanmış durumdayız" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
MasterCard Türk şirketini satın alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN