Türkiye'nin en iyi haber sitesi

HSBC'den üç sosyal sorumluluk projesi

HSBC Türkiye, “Geleceğe Gönüllüyüz” anlayışı kapsamında eğitim, çevre ve toplum alanlarındaki çalışmalarını AÇEV, TOG ve WWF-Türkiye’nin projelerini destekleyerek genişletiyor.

Giriş Tarihi: 11.10.2013 16:26 Güncelleme Tarihi: 11.10.2013 16:30
HSBC Türkiye, kurumsal sürdürülebilirlik programları kapsamında AÇEV ve TOG ile yaklaşık 1800 çocuk ve gence el uzatıp, WWF işbirliğiyle de su kaynaklarının korunmasına destek olacak.

HSBC Türkiye, "Geleceğe Gönüllüyüz" kurumsal sürdürülebilirlik anlayışı çerçevesinde eğitim alanında, Anne Çocuk Eğitimi Vakfı (AÇEV) işbirliğiyle "Yaz Anaokulları ve Anne Destek Programı", çevre alanında WWF-Türkiye işbirliğiyle "Su Varsa Gelecek Var" projesi ve toplum alanında Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) işbirliğiyle "Aynı Gökyüzüne Bakıyoruz" projesini destekliyor. HSBC Grup Genel Müdürü ve HSBC Türkiye Genel Müdürü Martin Spurling, Anne Çocuk Eğitim Vakfı (AÇEV) Başkan Yardımcısı Ayla Göksel, WWF-Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Bayar ve Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) Yönetim Kurulu Eş Başkanı Kerim Paker'in katılımlarıyla gerçekleştirilen basın toplantısında, projelerin detayları ve HSBC Türkiye'nin kurumsal sürdürülebilirlik çalışmaları hakkında bilgi verildi.


"GÖNLÜMÜZDEN GEÇEN DAHA İYİ BİR GELECEK"

HSBC Grup Genel Müdürü ve HSBC Türkiye Genel Müdürü Martin Spurling, konuyla ilgili değerlendirmesinde "Kurumsal sürdürülebilirlik alanında dünyanın önde gelen gruplarından biri olarak Türkiye'de eğitim, çevre ve toplum alanlarında 3 projeyi daha desteklemenin heyecanını yaşıyoruz. Bu projeler için kullanılmak üzere HSBC Grubu'nun "Future First" adlı Küresel Eğitim Programı Fonu ve yine HSBC Grubu'nun Su Programı Fonu'ndan 3 yıl için yaklaşık 1.2 milyon dolarlık kaynak sağladık." diyerek sözlerine şöyle devam etti:

"HSBC Türkiye olarak, 'Geleceğe Gönüllüyüz' diyoruz. Sürdürülebilir bir ekonomi için önce sürdürülebilir yaşam ortamının gerekliliğinin bilinciyle uluslararası platformda kazandığımız deneyim ve bilgi birikimini Türkiye'de topluma değer katmak için kullanıyoruz. Proje ortaklarımız AÇEV, WWF-Türkiye ve TOG'a işbirlikleri ve katkılarından dolayı ayrıca takdir ve teşekkürlerimi sunmak isterim."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HSBC'den üç sosyal sorumluluk projesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN