Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ünlü Türk markası satıldı

Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamaya göre Türkiye'nin köklü kuruluşlarından Mutlu Holding'e bağlı Mutlu Akü, Mutlu Plastik, Türker İzabe ve Rafine Sanayi ile Metropol Motorlu Taşıtlar Kiralama Hollandalı firma Metair Investments'a satıldı.

Giriş Tarihi: 11.10.2013 10:58 Güncelleme Tarihi: 11.10.2013 10:59
Şirketten KAP'a yapılan açıklamaya göre, Türkiye'nin en büyük akü üreticilerinden olan Mutlu Akü Hollanda menşeili Metair Investment'a satıldı. Hollandalı şirket Mutlu Akü'nün yüzde 75'i için 168 milyon 660 bin dolar ödeyecek.

Mutlu Akü'deki yüzde 75 hisseyi satma kararı alan ortaklar, aynı zamanda Türker İzabe ve Rafine Sanayi A.Ş., Mutlu Plastik ve Ambalaj Sanayi A.Ş. ve Metropol Motorlu Taşıtlar Kiralama'daki hisselerini de satacaklar. Ortakların söz konusu bu üç şirketteki paylarına ilişkin bilgi verilmezken, toplam 4 şirket için Metair Investment'in ödeyeceği para 217 milyon dolar olarak açıklandı.

Ancak anlaşmada, şirkete ait iki tanesi Gebze'de iki tanesi de Tuzla'da olan 4 ayrı arsa için de bir hüküm yer aldı. Buna göre eğer bu arsaların da satışı gerçekleşirse Metair dört şirket için gruba 224 milyon dolar ödeyecek. Arsalarla birlikte sadece Mutlu Akü için ödenecek miktar ise 175 milyon 660 bin dolar olarak belirlendi. Arsa satışı gerçekleşmezse Mutlu Akü için 168 milyon 660 bin dolar ödenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ünlü Türk markası satıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN