Türkiye'nin en iyi haber sitesi

PwC'ye iki yeni ortak

PwC Türkiye’nin iki yöneticisi, Transfer Fiyatlandırması Hizmetleri Direktörü Özlem Güç Alioğlu ve İzmir Ofisi Sorumlu Direktörü Mehmet Karakurt, şirketin yeni ortakları oldu.

Giriş Tarihi: 14.10.2013 09:52 Güncelleme Tarihi: 14.10.2013 14:36
PwC'nin tüm dünyada uyguladığı kriterler çerçevesinde başarılı olarak şirket ortaklığına kabul edilen PwC Türkiye'nin yeni ortakları, uzun yıllara dayanan yüksek deneyimleri ve geniş uzmanlıkları ile Türk iş dünyasına hizmet sunmaya devam edecekler.

PwC Türkiye olarak faaliyetlerinin 33. yılına girerken büyümede yeni bir evreye geçtiklerini söyleyen PwC Türkiye Başkanı Haluk Yalçın, yakın gelecek için planlarını "Ülkemizin önümüzde önemli bir büyüme fırsatı ve tüm zorluklara rağmen büyük olanaklar var. PwC Türkiye olarak ülkemizin bu trendi en iyi şekilde değerlendirebilmesi için Türk iş hayatına tüm kaynaklarımız ve var gücümüz ile değer katmaya çalışıyoruz. Böyle bir dönemde yıllardır emekleri ve yetenekleri ile şirketimize güç katan değerli arkadaşlarımız Özlem Güç Alioğlu ve Mehmet Karakurt'un geleceğimize ve müşterilerimize sunduğumuz değere çok büyük katkıları olacağına inanıyorum. Yeni şirket ortaklarımızla birlikte PwC Türkiye olarak uzun yıllara dayanan deneyimimizi, dünya lideri küresel organizasyonumuzun bize kattığı büyük birikim ve güçle yoğurarak hem toplumda bize duyulan güven'in karşılığını vermeye hem de müşterilerimizin önemli sorun ve projelerinde onlara en kaliteli ve en geçerli hizmetleri sunmaya devam edeceğiz." şeklinde özetledi.

Özlem Güç Alioğlu

1998 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra PwC Türkiye'ye katılan Özlem Güç Alioğlu, öncelikle gayrimenkul sektörü olmak üzere çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren birçok kurumun projelerinde yer aldı. Alioğlu PwC Türkiye'deki çalışmaları sırasında uluslararası vergi planlaması, ikili vergi anlaşmaları ve çokuluslu şirketlere yönelik vergi danışmanlığı ve şirket yeniden yapılandırmaları, birleşme ve devralma konularında deneyim kazandı. PwC Berlin'de 6 ay uluslararası bir projede yer aldıktan sonra 2008 yılında transfer fiyatlandırması ekibine katılan Özlem Güç Alioğlu halen bu ekibin liderliğini yürütüyor. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) unvanı sahibi olan ve İngilizce ve Fransızca bilen Alioğlu, 2 çocuk annesi.

Mehmet Karakurt

1994 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi ve Siyaset Bilimi bölümü mezuniyetinin ardından PwC Türkiye Ankara Ofisi'ne katılan Mehmet Karakurt 1998 yılında, İzmir ofisin kurulmasında görev almak üzere İzmir'e transfer oldu. Uluslararası Muhasebe Standartları ve Sermaye Piyasası Kurulu Tebliğleri ile konsolidasyon uygulamaları hakkında geniş bilgisi bulunan Mehmet Karakurt halka arz, aile şirketleri ve kamu kuruluşları denetimlerinde de geniş deneyim sahibi. PwC İzmir ofisin liderliğini yürüten Karakurt aynı zamanda İzmir Ekonomi Üniversitesi, İşletme Lisans ve Yüksek Lisans bölümlerinde "Yönetim Muhasebesi", "Denetim" ve "Finans" dersleri veriyor. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir (SMMM) unvanı sahibi olan Karakurt aynı zamanda PwC Türkiye Aile Şirketi Hizmetleri Denetim Lideri olarak da görev yapıyor. Bir çocuk babası olan Mehmet Karakurt İngilizce biliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
PwC'ye iki yeni ortak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN