Türkiye'nin en iyi haber sitesi

11 şehre at hastanesi

Gittikçe büyüyen at çiftliği sektörüne hastane açılımı geliyor. 11 ilde at hastaneleri kurulması için ihaleler tamamlandı

Giriş Tarihi: 29.10.2013
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'nın at hastaneleri projesinde adresler belli oldu. Bakanlık İstanbul, Adana, Elazığ, Bursa, İzmir, Ankara, Diyarbakır, Şanlıurfa ve Eskişehir'in de aralarında bulunduğu 11 ilde hastane kurma hazırlığı yapıyor. Hazırlanan projelerde at hastaneleri için her türlü tedavi olanakları yaratılacak. Yarışların olduğu bazı illerde at hastaneleri olmadığı için, büyük sıkıntı yaşandığına dikkat çeken yetkililer, "1.5-2 yıl içinde tamamlanacak hastanelerle birlikte daha hızlı sağlık hizmeti verilecek. Bu sayede çeşitli hastalıklardan dolayı yarışlara katılamayan atların tedavisi hızlı bir şekilde tamamlanacak" diye konuştu. Söz konusu proje için bakanlık, geçtiğimiz ağustos ayında ihale açmıştı. Yaklaşık 78 milyon TL'ye mal olan ihalelerden birini Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım'ın kardeşi Alaeddin Yıldırım'ın şirketi As İnşaat kazandı.

Kimler inşa edecek?
İstanbul-İzmit: Veliefendi Hipodromu ve İzmit'teki Pansiyon Harası'ndaki hastanelerin ihalesi 14.3 milyon TL ile Makro Yol'da kaldı.
Adana-Urfa-Elazığ- Diyarbakır: 4 ildeki at hastanelerini ve hipodrum projelerini Hazmer Yapı yapacak.
Bursa Osmangazi-Karacabey: Bu iki bölgede hastanenin yapım ihalesi 14 milyon 97 bin TL'ye Mehmet Fuat Ekşioğlu'na verildi.
İzmir: Şirinyer Hipodromu At Hastanesi'nin ihalesi 7 milyon TL'ye As İnşaat'ta kaldı.
Ankara: 75'inci Yıl Hipodromu At Hastanesi'ni 7.1 milyona Güven-Er İnşaat yapacak.
Eskişehir: Pansiyon Harası At Hastanesi'nin ihalesini 7.8 milyon TL'ye Moni Yapı kazandı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
11 şehre at hastanesi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN