Yapı Kredi'den 3.1 milyar lira kâr

Yapı Kredi Bankası, 9 aylık bilançosunda 3.1 milyar lira kâr açıkladı. Bu dönemde şirketin aktifleri konsolide bazda 153.2 milyar lira olarak gerçekleşti

Giriş Tarihi: 5.11.2013
Yapı Kredi, dokuz aylık mali tablolarını açıkladı. Yıl başından bu yana bankanın aktif büyüklüğü konsolide bazda yüzde 17 artışla toplam 153.2 milyar TL, ilk dokuz aylık kârı ise 3 milyar 118 milyon TL olarak gerçekleşti. Bu rakam Yapı Kredi Sigorta'nın satışından elde edilen 1 milyar 284 milyon TL geliri de kapsıyor. Satış harici elde edilen 1 milyar 834 milyon liralık kârda ise geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 24 artış yaşandı. Bankanın sermaye yeterlilik oranı da yüzde 16.4'e yükseldi.

KREDİ PAYI YÜZDE 61

Yapı Kredi CEO'su Faik Açıkalın, Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ettiklerini belirtti. Açıkalın şu değerlendirmeyi yaptı: "Kaynaklarımızı maksimum ölçüde birey ve şirketlerin ihtiyaçları doğrultusunda kullandırmaya devam ediyoruz. İlk 9 aylık süreçteki rakamlar kredi/aktif oranı en yüksek bankalardan biri olmaya devam ettiğimizi gösteriyor. Müşteri odaklı yaklaşımımız çerçevesinde kredilerin toplam aktiflerimiz içindeki payı yüzde 61 seviyesini korudu. Menkul değerlerin oranı ise 1 puan daha azalarak yüzde 14'e geriledi." Açıkalın, kredi miktarının eylül itibarıyla 93.1 milyar TL seviyesine ulaştığı bilgisini verdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yapı Kredi'den 3.1 milyar lira kâr
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN