Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'de hazımsızlar var

Giriş Tarihi: 6.11.2013

Başbakan Erdoğan, Marmaray konusunda sert konuştu. Erdoğan, "Türkiye'de hazımsızlar var" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Marmaray ile ilgili iddialara sert yanıt verdi. İlk gün Marmaray'ı 300 binden fazla kişinin kullandığına dikkat çeken Erdoğan, "Küçük çaplı aksaklıklar bazı çevrelerde çok büyük keyif yarattı. Özellikle de askıya tutunacağı yerde emniyet kollarının çekilmesiyle yaşanan duraksamalarla bazı kesimler zevklendi" diye konuştu. AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Erdoğan, 76 milyonun tamamının Marmaray gururunu yaşadığını belirterek, "Varsın bazıları küçük aksaklıklardan dolayı sevinç yaşasın" dedi. Marmaray'ın dualarla açıldığını hatırlatan Başbakan Erdoğan, şöyle konuştu: "Japonya Başbakanı dahil açılışta hayır duaları yapılırken, birileri bunun aksine temennide bulundu. Bunu üzülerek müşahede ettik. Sayıları az da olsa kendi ülkesinin başına gelecek felaketten haz duyacak kadar gözü dönmüş hazımsızlar var. Marmaray'daki bu hazımsızlık, 11 yıldır Türkiye ekonomisine ilişkin sürekli olarak sergileniyor."

HASTALIKLI TAVIR

Türkiye'nin başarısızlığında kendi ikbaline pay çıkaranlar olduğunu belirten Erdoğan, "'11 yıldır ekonomi çöksün, kriz çıksın da hükümet yıpransın' diye dua edenler, felaket telllalığı yapanlar, zihinleri bulandıranlar var. Bu, tehlikeli olduğu kadar hastalıklı bir tavır" diye konuştu.

GENÇLER VİTA BİLMEZ

20 yaşındaki gençlerin sadece AK Parti iktidarını gördüklerini anlatan Erdoğan, "Türkiye'yi hep böyle zannettiler" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'de hazımsızlar var
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN